Gündem

Türkiye sağlık çalışanlarını alkışlıyor! Herkes balkona çıktı!

Corona virüse karşı mücadelede en önemli rolü oynayan sağlık çalışanlarına tüm Türkiye’den destek geldi. Bugün saat 21.00’da balkonlarına çıkan vatandaşlar sağlık çalışanlarını alkışladı.

Çin’de ortaya çıkan corona virüsüne karşı sağlık çalışanları yorulmak bilmeden çalışıyorlar. Artan vakalar ile birlikte mesai saatleri artan ve yoğun çalışma koşullarında hastalara yardıma koşan sağlık çalışanları vatandaşlar tarafından alkışlandı. Ülkenin dört bir yanından vatandaşlar saat 21.00’da balkonlarına çıkıp sağlık çalışanlarını alkışladılar. Büyük risk altında çalışan personellerin bu alkışlarla moral bulması bekleniyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sağlık çalışanlarına alkış  çağrısında şu ifadeleri kullandı;

“ALKIŞLAYALIM! NE KADAR ALKIŞLASAK AZDIR! Bugün saat 14’te Meclis’teki konuşmamda milletimin temsilcilerini özverili Sağlık Çalışanlarımızı alkışlamaya davet ettim. Şimdi tam 21.00’da milletimizi, bu alkış sesini Türkiye çapında, balkonlardan yükseltmeye davet ediyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sağlık personellerine teşekkür paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da sağlık çalışanlarına destek oldu. Erdoğan twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Koronavirüsle mücadelede takdire şayan bir fedakârlıkla ve sabırla görev yapan tüm sağlık personelimize şükranlarımı sunuyorum.

Allah’ın yardımı, Milletimizin desteğiyle bu süreci de güçlenerek atlatacağız.” İfadelerini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir