GündemKamu Haberleri

Türkiye’de 10 bin vatandaş karantinaya alındı!

Dün umreden dönen bir vatandaşın corona virüsü testinin pozitif çıkmasının ardından harekete geçildi. Kutsal topraklardan dönen 10 bin vatandaş Konya ve Ankara illerindeki öğrenci yurtlarında karantina altına alındı.

Dün akşam Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın umreden dönen bir vatandaşta corona virüsüne rastlandığını açıklamasının ardından Türkiye’de daha kapsamlı önlemler alınmaya başlandı. Medine’den dönen 10 bin vatandaş Konya ve Ankara’daki öğrenci yurtlarında 14 günlük karantina alındı. Yurtlarda kalan öğrenciler ise umreden dönen vatandaşlar getirilmeden önce belediye otobüsleriyle başka yurtlara taşındılar. Konu hakkında Gençlik Spor Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı’ndan açıklama geldi.

Rehavet ve panik yok, tedbir var

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan resmi açıklamada, “Ankara ve Konya’daki bazı yurtlar, umreden dönen vatandaşlarımızın karantina süresi boyunca kalabilmeleri için uygun hale getirilmiş ve söz konusu karantina süreci başlamıştır.” denildi.
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ise açıklamasında, “Umreden dönen vatandaşlarımızın sağlık kontrolleri yapıldı ve yurtlarda karantinaya alındı. Sağlık Bakanlığımızın tedbir ve tavsiyelerini özenle ve titizlikle uygulayalım. Koronaya karşı mücadelede rehavet ve panik yok, tedbir var. Bu hepimizin ortak mesuliyetidir” ifadelerini kullandı.

Ankara’da karantinaya alınanların kaldıkları yurtlar

Şehit Özel Harekat: 2064
Milli İrade: 1880
Gölbaşı: 1448
Toplam: 5392

Konya’da karantinaya alınanların kaldıkları yurtlar

Tahir Büyükkörükçü: 2228
Kutalmışoğlu: 2710
Toplam: 4938

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir