Ekonomi

Türkiye’de benzin ve motorine yine indirim geliyor!

Corona virüsü, Türkiye'de benzin ve motorine indirim olarak yansımaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde OPEC ve petrol üreten ülkeler arasında corona virüsünün etkilerinden korunmak için izlenecek stratejik yol konusunda anlaşmazlık yaşanmıştı. Bu anlaşmazlıkla başlayan benzin ve motorine indirim süreci bu hafta da devam ediyor. Yetkililer benzin fiyatlarına yeni bir indirim daha bekliyor.

Çin’de ortaya çıkan ölümcül corona virüsü ekonomik dengelerin de şaşmasına neden oldu. OPEC ve petrol üretici firmalar virüsün etkilerinden korunmak için izlenecek yol konusunda anlaşmaya varamadı. Bunun üzerine Rusya’dan petrol üretimini azaltmasını isteyen Suudi Arabistan’ın bu isteği ise karşılık bulmadı. Yaşananlardan sonra petrol üretici firmalar birbirlerine rest çekerek üretimi arttırmaya başladılar. Bu durum fiyatlara yansıdı.

Dün indirim gelmişti

Petrol üretici firmaların indirimleri özellikle son iki haftadır Türkiye’de fiyatlara yansıdı. Dün gece yarısından geçerli olmak üzere motorine 27 kuruş indirim gelmişti. Cuma gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’de motorinde 19 kuruş, benzinde ise 16 kuruş indirim bekleniyor.

Ne kadar olacak?

EPGİS yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ankara’da ortalama 5,75 liradan satılan motorinin litre fiyatı ise 5,48 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul’da 5,65 liradan 5,38 liraya, İzmir’de 5,77 liradan 5,50 liraya indi. Üç büyük ilde uygulanan indirimlerin ülke genelinde uygulanması bekleniyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir