Gündem

Türkiye’de corona virüsü vaka sayısı yükselmeye devam ediyor! 5 Nisan 2020 son durum

Türkiye’de ilk corona virüsü vakası 10 Mart 2020 tarihinde tespit edildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından ilk vakanın Avrupa temaslı bir vatandaşta tespit edildiği duyurulmuştu. İlk vakanın tespitinden bu yana 26 gün geçti ve Türkiye’de vaka sayısı yükselmeye devam ediyor. Peki, 5 Nisan 2020’de Türkiye’de kaç vaka, kaç ölüm ve kaç iyileşmiş hasta var? Cevabı haberimizde…

Sağlık Bakanlığın internet sitesinde yer alan “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verileri yayınlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verilerini, Twitter hesabından paylaştı. Paylaşılan son tabloda test, vaka, ölüm ve iyileşen sayısında yine artış gözlemlendi.

Son 24 saatte 73 kişi hayatını kaybetti

Bugün Sağlık Bakanlığı tarafından 20 bin 65 test yapıldı. Testler sonucunda 3 bin 135 kişinin daha Covid-19 hastası olduğu öğrenilirken, 73 kişi daha virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Bugün iyileşen sayısı ise 256 olarak verildi. Bugünkü güncellemeyle beraber ülkemizde toplamda 27 bin 69 vaka bulunurken, hayatını kaybedenlerin sayısı 574 olarak güncellendi.

 

 

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir