Gündem

Türkiye’de Covid-19 salgınında önümüzdeki 5 gün çok önemli!

Corona virüsü salgını hakkında açıklamalarda bulunan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Türkiye’de Covid-19 salgınında önümüzdeki 5 gün çok önemli olduğunu bildirdi. Ceyhan, covid-19 a karşı tedbirlerin daha sıkı hale getirilmesi gerektiğini ifade etti.

Türkiye’de 11 Mart’tan bu yana corona virüsü vaka sayısında ciddi bir artış yaşandı. Dün Fahrettin Koca tarafından bildirilen son duruma göre, Türkiye’de corona virüsü yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısı 108’e yükseldi ve 7 bini aşkın vatandaşımız virüsle enfekte oldu. Türkiye’deki bu durum hakkında Bilim Kurulu Üyesi Mehmet Ceyhan açıklama yaptı.

Hastalığın en üst noktaya ulaşması an meselesi

Bilim Kurulu Üyesi ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan önümüzdeki 5 günün çok önemli olduğunu belirttiği açıklamasında, “Çok kritik bir dönemdeyiz. Hastalığın ‘pik’ noktası yani en üst seviyeye ulaşması an meselesi. Bu nedenle önümüzdeki 5 gün hayli önemli. Hastalığı kontrol etmek için tedbirleri daha sıkı almazsak bu noktadan sonra virüsün yayılmasının kontrol edilebilmesi daha güç hale gelebilir” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir