Ekonomi

Türkiye’de dev mağazalar kapanıyor! Mavi, Boyner, YKM, İpekyol açıklama yaptı!

Türkiye’nin öncü mağazalarından olan Mavi, İpekyol, Boyner ve YKM’nin corona virüsü yüzünden kepenk indireceği ortaya çıktı. Dev mağazalar 19 Mart 2020 tarihinden itibaren geçici olarak kapatacaklarını açıkladı.

Corona virüsünün (Covid-19) Türkiye’deki ekonomik etkileri gözle görülür hale gelmeye başladı. İnsanların virüs yüzünden sokağa çıkamaması ve üretime katılamaması mağazaların yeni kararlar almasına neden oldu. Sosyal medya hesapları üzerinden açıklama yapan mağazalar Türkiye’deki şubelerini geçici süre olarak kapatacaklarını açıkladılar.

Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Boyner ve YKM mağaza zincirinin açıklamasında, ‘’Dünyada ve ülkemizdeki Covid-19 salgını nedeniyle mağazalarımızda konuk ettiğimiz siz değerli müşterilerimizin, tüm çalışanlarımız ile aile ve sevdiklerinin sağlıklarını ve bu konudaki kaygılarını önemsiyoruz.

Salgını yavaşlatma sorumluluğumuz çerçevesinde istihdam ve çalışan hakları konusunda her zamanki hassasiyetimizi koruyarak Türkiye’deki tüm Boyner ve YKM mağazalarımızı 19 Mart 2020 tarihinden itibaren geçici olarak kapatıyoruz.’’ denildi.

“19 Mart tarihinden itibaren ülke çapındaki Mavi mağazalarının faaliyetlerine geçici bir süreliğine ara veriyoruz” denildi.

İpekyol, 19 Mart tarihi itibarıyla tüm Türkiye’deki mağazalarını geçici olarak kapatacağını açıkladı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir