Gündem

Türkiye’de Görülen Corona Virüsü Hangi İlimizde? Corona Virüsü Hastasının Sağlık Durumu Nasıl?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarında Türkiye'de corona virüsü görüldüğünü bir kişide yapılan test sonuçlarının pozitif çıktığını ifade etti. Bakan Koca hastanın erkek olduğunu ve sağlık durumunun iyi olduğunu ifade etti.

Tüm dünyaya yayılan ve ölümlere neden olan corona virüsü salgını Türkiye’ye de sıçradı. Dün gece yarısı son dakika açıklamasında bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kötü haberi “Koronavirüsü şüphesi olan vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı” duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarında corona virüsü hastalığının bulaştığı hastanın hangi şehirde olduğunu belirtmedi. Bakan Koca hastalığın Avrupa teması üzerinden bulaştığını ifade ederek “Koronavirüs şüphesi olan bir vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı. Hastanın virüsü, Avrupa teması üzerinden aldığı bilinmektedir.” dedi.

Corona Virüsü Türkiye'ye Sıçradı
Corona Virüsü Türkiye’ye Sıçradı

Açıklamalarında corona virüsü teşhisi konulan hastanın dış dünyadan tamamen izole olduğunu belirten Bakan Koca şu açıklamaları yaptı:

“Tanı, yüksek ateş ve öksürük şikayetinin sebebinin araştırılması sonucu konulmuştur. Hasta bir erkektir ve genel durumu iyidir. Aile bireylerinin hepsi ve yakın çevresindeki tüm bireyler bu anlamda gözetim altındadır ve her biri şüpheli kabul edilmiştir. Hasta mahremiyetinin korunması açısından detaylı bilgilerin paylaşılması uygun bulunmamıştır. Verilere göre tanı erken konulmuştur. Virüs bulaşmışsa bu çok sınırlıdır”

Sağlık Bakanı Koca 13 Mart Cuma günü aynı soruya verdiği cevap:

Gazetecilerin ısrarlı bir şekilde Türkiye’de koronavirüs hangi şehirde? sorusuna Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yanıtladı.

ÇOK FAYDALI BİR BİLGİ OLMADIĞI KANAATİNDEYİZ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, “Bulundukları şehri açıklayabiliriz. Her gün bu şehirde görüldü, başka şehirde olduğu gibi bir yaklaşımın doğru olmadığı karnaatindeyiz.Yarın açıklayabiliriz. Bunun da sizin için çok faydalı bir bilgi olmadığı kanaatindeyiz. Bu 3-4 hafta çok önemli. Vatandaşlar kalabalığa çıkmasın. 60 yaşından büyük vatandaşların dışarı çıkmamaları gerekmektedir. Dışarı çıkılınca da maske kullanılması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir