Gündem

Türkiye’de güncel vaka sayısı açıklandı! 812 kişi Covid-19 nedeniyle öldü!

Türkiye’de güncel vaka sayısına ilişkin veriler yayınlandı. Sağlık Bakanlığı tarafından https://covid19.saglik.gov.tr/ sitesinde yayınlanan yeni verilere göre bugün 87 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Dünya geneli bütün laboratuvarlar corona virüsüne çare olacak ilaç ve aşı tedavisini bulmaya yönelik çalışmalar yapmaya devam ediyorlar. Henüz tedavisi bulunamayan hastalık Türkiye’de can almaya devam ediyor. Türkiye’de virüsün tespitinden bu yana toplamda 38 bin 226 kişi Covid-19 ile enfekte oldu. Son 24 saate hayatını kaybedenlerin sayısı ise 87 olarak bildirildi. Böylece hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 812’ye yükselmiş oldu.

Bugün 24 bin 900 test yapıldı

Bugün test sayısında da artış yaşandı. Toplamda 24 bin 900 test uygulandı. Uygulanan testler sonucu 4 bin 117 kişide daha Covid-19 tespit edildi. Virüsten kurtularak iyileşenler ise 264 kişi olarak bildirildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir