Gündem

Türkiye’de Korona Virüs Hakkında Cumhurbaşkanlığından Açıklama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından Türkiye'deki korona virüs hakkında açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada 'Türkiye'de korona virüs var mı' sorusuna yanıt verildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından Türkiye’deki korona virüs hakkında yazılı bir açıklama yapıldı.

Söz konusu açıklamada i Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili tüm kurum ve kuruluşları vasıtasıyla gereken bütün önlemleri aldığı ifade edildi. Korona Virüs hakkında yapılan açıklamada salgının ülke sınırları içerisine bulaşmaması için tüm çalışmalar ve tedbirlerin titizlikle yürütüldüğü ifade edildi ve ülkemizde herhangi bir vaka görülmediği ifade edildi.

YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Elde edilen en güncel verilere göre, ülkemizde herhangi bir COVID-19 (Yeni Koronavirüs) vakası görülmemiştir. Konu ile ilgili birtakım sosyal medya mecralarında yer alan, Türkiye’de COVID-19 (Yeni Korona virüs) vakalarına rastlandığına yönelik iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.

Medya kuruluşlarımızın, medya mensuplarımızın ve tüm vatandaşlarımızın Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere resmi kaynakları dikkate almaları, bunun dışında konu ile alakalı yapılan açıklamalara ya da ortaya atılan iddialara itibar etmemeleri önemle rica olunur.

Korona Virüs Açıklaması
Korona Virüs Açıklaması

Konu ile ilgili gelişmeler yetkili makamlarımızca gerek görüldüğü anda tüm kamuoyu ile paylaşılmaktadır. İlgili süreç Başkanlığımızca da azami hassasiyetle takip edilmektedir.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir