Gündem

Türkiye’de Korona Virüsü Hastası Var Mı? Sağlık Bakanı Koca Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca 'Türkiye'de korona virüsü hastası var mı?' sorusuna yanıt verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaparak ‘Türkiye’de korona virüsü hastası var mı?’ sorusuna yanıt verdi.

BAKAN KOCA AÇIKLADI

Bakan Koca açıklamalarında korona vürüsü hakkında ‘Tekrar hatırlatmak isterim ki, ülkemizde yeni koronavirüs vakasına rastlanmamıştır. İlgili bakanlıklarımızın iş birliği, Bilim Kurulumuzun rehberliği ve tecrübeli sağlık çalışanlarımızla, ülkemizi bu hastalıktan korumak için azami çaba sarf etmekteyiz’ dedi.

Ayrıca Sağlık Bakanı Koca açıklamalarının devamında “Bilindiği üzere, 23 Şubat’tan itibaren, komşumuz İran’la kara, demir ve havayolu geçişleri durdurulmuştur. Kara sınırlarımız karşılıklı olarak kapalıdır ancak havayoluyla ülkemizden İran’a dönmek isteyen İran vatandaşları için dönüşler devam etmektedir.” ifadelerine yer verdi.

Türkiye'de Korona Virüsü Hastası Var Mı?
Türkiye’de Korona Virüsü Hastası Var Mı?

Ayrıca korona virüsü hakkında yapılan açıklamada ‘İran’dan ülkemize dönmek isteyen Türk vatandaşları için ise özel bir sefer düzenlenmiştir. İran’dan bu seferle ülkemize gelen Türk vatandaşları 14 gün süreyle gözlem altında tutulacaktır.’ denildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir