Gündem

Türkiye’de maske ve dezenfektan ürünler tükendi!

Çin’in Wuhan kentinden dünyaya yayılan coronavirüs Türkiye’de maske ve dezenfektan ürünlerinde yoğun talep oluşturdu. Stoklarda ürünler tükendi.

Coronavirüs dünya çapında endişe yaratırken Türkiye’de bazı ürünlerin tedariki konusunda sıkıntı yaşanmaya başladı. Çin’de çok kolay yayılan virüse karşı insanlar korunmak için maske kullanıyorlar. Ölümcül virüs yüzünden maske çıkmadan sokağa adım atamayan Çinliler, ülkelerinde kalmayınca Türkiye’den maske yardımı almıştı. Ancak virüsün Türkiye’ye komşu ülkelerde de tespit edilmesi, özellikle İran’da çok sayıda insana bulaşması ile birlikte Türkiye’de maske ve dezanfektan ürün sıkıntısı yaşanmaya başlandı. 7 liradan 120 liraya çıkan maskeleri artık bulmak da zorlaştı. Daha önce her yerde rahatça bulunabilen maskeler ise artık nadiren bulunuyor.

Elimizdeki tüm maskeler tükendi

Vatandaşlar tarafından hastalık endişesiyle yoğun talep gören maskelerin ve dezenfektan ürünlerle ilgili açıklama yapan Eczacı Gülderen Alaner ellerinde bulunan tüm maskelerin tükendiğini söyledi. Alaner yoğun talep gören ürünler hakkında yaptığı açıklamada, “Maskeyi özellikle çok fazla soruyorlar ama elimizde şu anda yok. El için dezenfekte jellerini de yok satıyoruz. Patlama oldu. Virüse karşı maskenin çok fazla koruma sağladığını düşünmüyorum. Bize gelen maskeler kağıt maskeler çünkü. Onlar da ne kadar etkili olabilir bilmiyorum. Jelleri ise eskiden iki üç ayda bir satardık. Şimdi ise 8-10 tane gidiyor. Fiyatlara yansımadı. Dezenfekte ürünlerini 15 liradan satıyoruz. Maske ise depolarımızda tükendi. En son üç gün önce elimizde vardı” ifadelerini kullandı.

Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir