Gündem

Türkiye’de sokağa çıkma yasağı ilan edildiğinde kargolar çalışacak mı?

Neredeyse tüm dünyaya yayılan ve vaka sayısı yarım milyonu geçen corona virüsü salgınında vatandaşlar bazı soruların cevabını araştırıyor. Türkiye’de artan vaka sayısı sonrası sokağa çıkma yasağının gelebileceğini düşünen vatandaşlar, “yasak ilan edildiğinde kargolar çalışacak mı?” sorusuna cevap arıyorlar.

Dünya Sağlık Örgütünün pandemi ilan ettiği Covid-19 salgınında bir çok ülke virüsü durdurmak için OHAL ilan etti. Türkiye’de ise bazı vatandaşlar corona virüsü endişesi arttıkça sokağa çıkma yasağı talep etmeye başladılar. Öte yandan hükumetin “evde kalın “ çağrısı devam ediyor. Vaka sayısında artış yaşanmaya devam etmesi durumunda ise sokağa çıkma yasağının ilan edilebileceği düşünüyor. Peki sokağa çıkma yasağı geldiğinde neler olacak, online siparişlerin arttığı salgın döneminde kargo şirketleri çalışmaya devam edecekler mi?

Sokağa çıkma yasağı ilan edildiğinde ne olacak?

Türkiye’de sokağa çıkma yasağının kısmi olarak ilan edileceği düşünüyor. Corona virüsü nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildiğinde, vatandaşlar belli saatlerde ihtiyaçlarını karşılamak için evden çıkabilecek. Banka ve marketlerin kısıtlı çalışma saatlerinde, her aileden bir kişi buradaki işlerini halledebilecekler. Öte yandan sağlık personelleri ve kolluk kuvvelerinin çalışmaları devam edecek. Kargo şirketlerinin çalışıp çalışmayacağı hakkında yetkililerden henüz bir açıklama gelmedi. Ancak yasak ilan edildiğinde ilgili açıklamanın yapılması bekleniyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir