Gündem

Türkiye’deki Corona Virüsü Salgınının Merkezi Olan İlimiz Belli Oldu

Yapılan açıklamada corona virüsü hakkında çok önemli değerlendirmelerde bulunularak Türkiye'deki salgının merkezi olan ilimiz belirtildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Halk TV’de gazeteci Ayşenur Arslan’ın sorularını yanıtlayarak çok önemli açıklamalarda bulundu. İmamoğlu açıklamalarında ülkemizdeki salgının merkezi olan ilimizi belirtti.

TÜRKİYE MERKEZİ İSTANBUL

Corona virüsüne karşı aldıkları tedbirleri belirten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklamalarında “Şu an pandeminin Türkiye’deki merkezi İstanbul. Vakaların da ne yazık ki ölümlerin de, Allah rahmet eylesin tüm kayıplarımıza, merkezi İstanbul. Ben oran vermeyeyim ama yüzde 60’ın üzerindeki kısmının İstanbul’a ait olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na “Siz bütün rakamları il il biliyor musunuz?” şeklinde bir soru soruldu. Bunun üzerine İmamoğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“İl il bilme şansına sahip değiliz. İstanbul’da da biz bazı vefat haberlerine sahibiz, ama bunların bir kısmının korona olup olmadığı daha sonra eklendiği için net bir sayıya sahip değiliz”

Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Sağlık Bakanlığı’nın yapmasını anormal karşılamıyorum. Biz başka bir kaynaktan takip ediyoruz ama biz biraz geriden geliyoruz. Tek elden bilgi paylaşımını doğru buluyorum ancak benim tespitim başka bir yönde.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir