Gündem

Türkiye’ye 7 ülkeden öğrenciler getirilecek!

Türkiye’ye 7 ülkeden 3 bin 358 öğrencinin getirileceği açıklandı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından yapılan açıklamada getirilen öğrencilerin Sakarya ve Samsun'daki yurtlarda karantinaya alınacağı bildirildi.

Corona virüsü (Covid-19) tedbirleri kapsamında yurt dışından gelenlerin Türkiye’deki öğrenci yurtlarında karantinaları devam ediyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından yapılan açıklamada ülke dışından 3 bin 358 öğrencinin getirileceği açıklandı.

Başvuru süresi doldu

Bakan Çavuşoğlu açıklamasında “ Bakanlıklarımızla beraber bir çalışma yaparak 8 ülkeden daha vatandaşlarlarımızı getirme kararı aldık. 20 itibariyle başvuru süresi doldu. 3 bin 358 öğrenci başvurdu. Yarın itibariyle vatandaşlarımızı uçuşlarla öğrencilerimizi ülkemize getireceğiz Sakarya ve Samsun’daki yurtlara yerleşecekler ve karantina sürecini tamamlayacaklar.” İfadelerini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir