Gündem

Twitter’ dan Yeni Haber! Artık O da Twitter Üzerinden Yapılabilecek!

Twitter Türkiye ve Dünya’da yaygın kullanılan bir sosyal medya platformu. Paylaşımlar yapmamızı sağlayan Twitter ‘a yeni bir uygulama geliyor. Artık Twitter kullanıcıları platform üzerinden para kazanabilecek. Twitter, Süper Takip ve biletli Spaces özelliğini denemek isteyenler için başvuruları açtı. Son aşama olan deneme çalışmalarının ardından, 2 özellikte kullanıma açılacak.

Daha önce instagram ve youtube üzerinden para kazanabilen vatandaşlara yeni bir haber geldi. Ticaretin sosyal medyaya yöneldiği bu günlerde kullanıcılar artık twitter üzerinden para kazanabilecek. İki özellik için de deneme başvuruları açıldı. Denemeler bittikten sonra aralarında yapılacak seçim ile karar verilecek. Ayrıca projenin iyi ve kötü noktaları değerlendirilecek.

Fiyat tarifesi belli oldu

Super Follows özelliği, kullanıcıların özel içerikleri için para ödemesi sağlayacak. Twitter, yeni özelliğinin 2.99, 4.99 ve 9.99 dolar ücretlendirmeye sahip olacağını açıkladı.

Kullanıcılar, Ticketed Spaces özelliği sayesinde kuracakları Spaces odası için 1 ile 999 dolar arasında ücret belirleyebilecek.

Twitter’ın Clubhouse benzeri özelliği olan Spaces, aktif edildiği günden beri yüz binlerce kişi tarafından kullanıldı. Kullanıcıların Spaces ile para kazanmasını isteyen şirket, Ticketed Spaces adını verdiği ücretli oda özelliğini tanıttı.

Bir kullanıcı her iki sistemde de toplam 50.000 dolar kazanırsa, Twitter kesintisini yüzde 3’ten yüzde 20’ye çıkaracak.

Bu özelliği ilk kez ABD test edecek. Tüm dünya’da ne zaman yaygınlaşacağı ise merak konusu.

İlgili Makaleler