Gündem

Uçak kazasında pilotlar hakkında soruşturma! Kan örneği alınacak, telefonları incelenecek

İzmir- İstanbul seferi yapan ve İstanbul’da Sabiha Gökçen Havaalaınına iniş yaptığı sırada meydana gelen uçak kazası ile yeni bir gelişme yaşandı. 180 kişinin yaralandığı ve 3 kişinin de hayatını kaybettiği parçalanan uçak kazasında, açılan soruşturma kapsamında, 2 pilotun kan örneklerinin alınacak ve cep telefonları incelenecek.

Pegasus Havayolları’na ait PC2193 sefer sayılı TC IZK kuyruk tescili Boeing B737 800 tipi uçak dün Sabiha Gökçen Havalimanı’nda kaza yapmıştı. İniş yaptığı sırada pisten çıkan ve 3 parçaya bölünen uçak kazası sonrasında Uçak kazasının ardından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığıtarafından soruşturma başlatıldı. Başsavcılık tarafından açılan soruşturma kapsamında, uçağın Kaptan Pilotu Mahmut A. ve Güney Kore uyruklu Yardımcı Pilot Ferdinant P.’den, alkol ya da uyuşturucu madde olup olmadığının tespiti için kan örneği alınmasını istendi. Alınan örneklerin mahkemeden moleküler ve genetik inceleme izni alındıktan sonra da Adli Tıp Kurumu’na gönderilmesi yönünde karar alındığı öğrenildi.

Güvenlik kameraları incelenecek

Savcılık kaza yapan uçağın iki pilotunun da incelenmek üzere cep telefonlarına el konulmasını istedi.
Başsavcılığın açtığı soruşturma kapsamında, kazanın yaşandığı pisti gören güvenlik kamera görüntüleri ile kule ve pilotlar arasındaki konuşma dökümlerinin de soruşturma dosyasına konulması talep edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir