Gündem

Uçak seyahatleri başlıyor! Hangi kurallar uygulanacak?

Türkiye’de corona virüsü tedbirleri nedeniyle uçuşlar durdurulmuştu. Ancak normalleşme adımları ile birlikte uçuşlar Haziran ayı içerisinde yeniden başlayacak. Peki, yeni dönemde uçak seyahatleri nasıl olacak? THY Genel Müdürü Bilal Ekşi konu hakkında sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Tüm dünyaya yayılan corona virüsü salgını pek çok ülkede pek çok kısıtlamaya neden oldu. Ancak ülkeler sırasıyla normalleşme adımları atmaya başladılar. Türkiye’de bu ülkelerden biri. Corona virüsü ile mücadelede uçuşları durduran havayolu şirketleri Haziran ayında tekrar faaliyetlerine başlayacak. Ancak yeni dönemde yapılacak uçuşlarda bazı kurallar uygulanacak. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda uçuşlarda uygulanacak kuralları açıkladı. Buna göre; artık uçuşlarda el bagajı olmayacak, koridorda temas ve kuyruk olmayacak ve maskeler takılacak.

İşte THY Genel Müdürü Bilal Ekşi’nin twitter hesabı üzerinden yaptığı o paylaşımlar:

Şimdi hazırlanma zamanı!

Sağlıklı uçuş için: MASKENİ TAK. Her 4 saatte bir değiştirecek kadar yanında yedek masken olsun. SOSYAL MESAFENİ KORU: Mümkün ve makul olan her yerde buna dikkat et. HİJYENE DİKKAT. El yıkamak ve mümkün olduğunca ONLİNE İŞLEMLER ile seyahat

Sağlıklı uçuş için: EL BAGAJI YOK. Küçük el çantası var. KORİDORDA KUYRUK ve TEMAS YOK. Anons ile sıra numarasına göre: Biniş için arka sıradan öne doğru; İniş için önden arkaya doğru sırasını bekleyerek anons ile.

İlgili Makaleler