Gündem

Ücretsiz Dağıtılıyor ! Yeni Dönem Başladı

İstanbul'da corona virüsü tedbirleri kapsamında yeni dönem başladı. Buna göre toplu taşıma araçlarında maske takma zorunluluğu getirildiğinden maskesi olmayan yolculara güvenlik noktasında ücretsiz maske dağıtıldı.

Corona virüsüne karşı alınan tedbirler kapsamında İstanbul’da yeni dönem başladı. Covid-19 ile mücadele kapsamında dün gece yeni tedbirler alındı. Buna göre otobüs, metro, metrobüs ve şehir hatları vapurlarını kullanan yolcuların maske takma zorunluluğu getirildi.

Bu bağlamda metre ve metrobüslerde çoğu yolcunun bu kurala uyduğu gözlemlendi ve bazı yolcuların maske takmadığı dikkat çekti.

ÜCRETSİZ MASKE DAĞITILDI

Maskesiz yolcular toplu taşıma araçlarına alınmazken, turnikelerde bulunan güvenlik noktalarından ücretsiz maske dağıtıldı.

Metro istasyonlarında yolculara sık sık maske takmaları ve temizliğe önem vermeleri konusunda uyarılarda bulunuldu.

Konu ile ilgili olarak yürürlüğe giren genelgeden habersiz olan Kocaeli’de sabah saatlerinde toplu taşıma araçlarını kullanmak isteyen vatandaşlara görevliler tarafından 25 bin maske dağıtımı yapıldı.

VATANDAŞLARIN AÇIKLAMASI

Vatandaşlar bugün yürürlüğe giren toplu taşıma araçlarına maskeli binme zorunluluğundan haberlerinin sabah saatlerinde olduğunu ifade ederek şu ifadeleri kullandılar:

“Alınan karar doğru bir karar. Bizlerin ve toplum sağlığı göz önünde bulundurularak alınan kararı destekleriyoruz. Bu sabah otobüse bindiğimizde maskemiz yoktu. Sağ olsun şoförler Büyükşehir Belediyesi adına bizlere maskeleri teslim etti. Bundan sonrada toplu taşıma araçlarına maskesiz binemeyeceğimiz konusunda bizleri uyardılar. Haberlerde dış ülkeleri görüyoruz. Yaşlıları gözden çıkardılar, vatandaşları için maske bulamıyorlar. Bizim ülkemizde Kocaeli Büyükşehir belediyesi böylesi bir dönemde hem maske üretiyor. Hem de bizim sağlımız için maskeleri ücretsiz dağıtıyor. Allah devletimize zeval vermesin. Daha ne isteyebiliriz”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir