GündemKamu Haberleri

Ücretsiz maske artık ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasıyla alınabilecek!

Sağlık Bakanlığı tarafından corona virüsü ile mücadele için geliştirilen Hayat Eve Sığar’ uygulamasının özellikleri arttırılıyor. Daha önce yakın çevrelerindeki vaka yoğunluklarını gören vatandaşlar gelen güncelleme ile farklı illerdeki corona virüsü haritalarını da görebiliyorlardı. Son yapılan açıklamalarla birlikte mobil uygulamaya yeni bir işlev daha kazandırıldığı öğrenildi. Buna göre; uygulamayı kullanan vatandaşlar, uygulamanın “Sağlık Durumu” sekmesinden vatandaşların ücretsiz maske kodu alabilecekler.


Uygulama nasıl indirilir?


Uygulama App Store ve Google Play üzerinden indirilerek kullanıma başlanabilir. İndirme işlemi sonrasında vatandaşlardan cep telefonu numarası isteniyor ve numara girildikten sonra buraya gönderilen kod, uygulamaya girilerek uygulama aktif hale getiriliyor.4 MB’lık bir dosya boyutuna sahip dosya indirildikten sonra uygulamayı ilk açıldığında “Bu uygulama seni ve çevrendekileri korona virüsünden korumak için T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilmiştir” mesajı ekrana geliyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler