Gündem

Ücretsiz Maske Dağıtımı Hakkında Yeni Gelişme ! İşte Başvuru ve Tüm Detaylar

EPTTAVM üzerinden ücretsiz maske dağıtımı uygulaması başlamıştı. Bu bağlamda her kişiye haftalık 5 maske verilecek. Vatandaşların yoğun talebi sonrası uygulama sekteye uğramıştı ve daha sonra başvurular e-Devlet üzerinden alınmaya başlandı.

Bugün maske.epttavm.com adresi üzerinden maske almak isteyen vatandaşlar; bu uygulamanın geçici bir süre durdurulduğu ile karşılaştı. Vatandaşlar internet sitesi üzerinden uygulamanın e-Devlet üzerinden tekrar başlayacağı belirtildi.

Türkiye’nin dijitalleşmesinde büyük rol oynayan E-Devlet, çok yakında maskelerin ücretsiz olarak dağıtımını yapacağı yeni bir servis ile karşımıza çıkacak. T.C. vatandaşları E-Devlet’e T.C. kimlik no ve şifreleri ile girerek bu maskelere ücretsiz olarak sahip olabilecek.

YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak PTT tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

Değerli Vatandaşlarımız,

Yoğun ilginize teşekkür ediyoruz.

Sizlere daha sağlıklı hizmet sunabilmek adına, ücretsiz maske taleplerinize ilişkin başvurularınızı  en kısa sürede e-Devlet Kapısı üzerinden alacağımızı bildirmek isteriz.

Ücretsiz maske teminine ilişkin sistem e-Devlet Kapısı üzerinden kullanıma açıldığında gerekli duyuruları sizlerle paylaşacağımızı bildirmek isteriz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.”

Bu uygulamanın bu hafta içerisinde tekrardan başlayacağını düşünüyoruz. Coronavirus yüzünden yüzbinlerce insan evlerinde bireysel karantina uygulamasına geçmiş durumda. Ancak yine de hayat devam ediyor.

Günlük ihtiyaçlar için markete gitmek gerekiyor. Dışarı çıkmak tehlikeli olacağı için kendiniz korumanız gerekiyor. Bu korunma yöntemleri arasında maske ve eldiven şu an için en etkilisi diyebiliriz.

Marketlerde ise 1.5 metre kuralı çoktandır uygulanıyor. Müşterilerin kasada sıraya girdiğinde minimumda 1.5 metre aralıklar ile durması gerekiyor. Kapalı alanlarda özellikle de sıra ile işlem yapılan yerlerde ise içeriye alınacak müşteri sayısında kısıtlamalar yapılıyor.

Devletin salgının yayılmaması için aldığı kararlara bizlerin de uyması ve bu salgını en kısa sürede atlatmak için kendi tedbirlerimizi de almamız gerekiyor. Bu yüzden özellikle de kronik rahatsızlığı olan kişilerin maskesiz ve eldivensiz dışarı çıkmamalarını şiddetle öneriyoruz.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir