Gündem

Ücretsiz Maske Dağıtımı İçin Flaş Gelişme ! Oralardan Temin Edebilirsiniz

Ücretsiz maske dağıtımı hakkında çok önemli bir açıklama yapıldı. Açıklamada ücretsiz maskelerin eczaneler aracılığı ile vatandaşların temin edebileceği ifade edildi. Açıklamanın detaylarını haberimizin devamında okuyucularımızla paylaşıyoruz...

İstanbul Eczacı Odası tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı.

Söz konusu açıklamada Sağlık Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliği arasında görüşmeler yapıldığı ve bu görüşmeler sonucunda ücretsiz maske dağıtımı hakkında çok önemli bir karar verildiği belirtildi.

Buna göre ücretsiz maske dağıtımının en hızlı ve güvenli şekilde eczaneler aracılığı ile yapılmasına karar verildiği belirtildi.

YAPILAN AÇIKLAMA

İstanbul Eczacılar Odası tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Biz eczacılar, pandemiyle mücadelede en ön safta kesintisiz ilaç hizmeti ve sağlık danışmanlığı sunarak, günlerdir fedakarca büyük bir çaba sarfediyoruz. Sağlık hizmetinin vazgeçilmez bir halkası olan bizler, birinci basamak sağlık sunucusu olarak halk sağlığını korumak adına bu süreçte yine önemli bir görev üstlendik.”

10 GÜN İÇİN KİŞİ BAŞI 5 MASKE

Ücretsiz maske dağıtımının eczaneler üzerinden yapılmasına karar verildiği açıklamada şöyle devam edildi:

Sağlık Bakanlığının temin edeceği maskeler İstanbul Ecza Koop, Selçuk Ecza ve Allianz Healthcare depolarına ulaştırılacak ve eczanelerimize dağıtımı yapılacaktır.

Eczanelerimizin sadece bir depo üzerinden 500 adet (10 kutu) maske talebinde bulunması gerekmektedir. Talepler Bakanlık tarafından takip edileceği için tek bir depo üzerinden talepte bulunulması önemlidir.

20-65 yaş arasındaki vatandaşlarımıza 10 gün için kişi başına 5 adet maske verilecektir.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir