Gündem

Ücretsiz Maskenin Dışında Milyonlarca Kişiye Ücretsiz El Dezenfektanı Dağıtılacak

Türk Kızılayı tarafından çok önemli bir adım atıldı. Bu bağlamda ülke genelinde ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtılmak üzere "Kızılay El Dezenfektanı" ürettirmeye başladı. Bu uygulamanın dışında milyonlarca kişiye ücretsiz maske dağıtımı da yapılıyor.

Türk Kızılay, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında ürettirdiği el dezenfektanlarını ülke genelinde ihtiyaç sahiplerine dağıtacak. Bu bağlamda el dezenfektanları vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacak.

Hayatın akışını değiştiren ve tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü nedeniyle hijyen ürünleri kullanımının önemi de artarken Türk Kızılayından çok önemli bir hamle geldi.

Bu kapsamda yoğun talep gören hijyen ürünleri yok satarken, başta el dezenfektanı olmak üzere hijyen ürünlerine maddi sıkıntılar sebebiyle ulaşamayan vatandaşlar için Türk Kızılay hareket geçti.

Türk Kızılayı tarafından “Kızılay El Dezenfektanı” ürettirmeye başlandı. Bu dezenfektanlar Türkiye genelinde ihtiyacı olan kişilere ücretsiz olarak dağıtılacak.

Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, dezenfektanın fason üretiminin yapıldığı Arnavutköy`deki tesiste incelemelerde bulunarak çeşitli açıklamalarda bulundu. Kerem Kınık açıklamalarında el dezenfektanlarının kişisel hijyen ve virüsten korunma noktasında önemli olduğunu ifade etti.

KEREM KINIK’IN AÇIKLAMALARI

Açıklamalarında ihtiyaç sahipleri için dezenfektan imal ettirdiklerini belirten Kerem Kınık şöyle devam etti:

“Fason olarak imal ettirdiğimiz Kızılay markalı yüzer mililitrelik el dezenfektanlar bu mikroorganizmayı çok hızlı şekilde öldürebiliyor. El hijyeni, ortam hijyenini sağlayabiliyor.”

Kerem Kınık açıklamalarının devamında dezenfektanların Türk Kızılay şubeleri aracılığıyla dağıtılacağını belirtti ve şu açıklamalarda bulundu:

“Günlük 80 bin adet 100 ml`lik el dezenfektanlarından üretim yapılıyor. Şu an aktif olarak 40 kişi çalışıyor ama ihtiyaca göre bu kapasite arttırılabiliyor. Bu ürünler tamamen ücretsiz şekilde vatandaşımıza dağıtılacak. Kızılayımızın 81 il ve ilçelerdeki şubeleri aracılığıyla, yaşlılarımız ve hastalarımız öncelikli olmak üzere dağıtılacak.

Biz de bu 350 bin adet 100 ml`lik el dezenfektanlarını şubelerimiz aracılığıyla çok hızlı bir şekilde vatandaşlarımıza ulaştıracağız.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir