Kamu Haberleri

Ulaştırma Bakanlığı Duyurdu: O Çalışanlar İçin Yıl Sonuna Kadar Ücretsiz Oldu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada sağlık çalışanlarının Marmaray, Başkentray ve İZBAN'dan 31 Ağustos’a kadar ücretsiz olarak yararlanmasına ilişkin kararın 31 Aralık'a kadar uzatıldığı yer aldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım süresinin 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzatıldığı belirtilerek tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgınının Türkiye’de kontrolde tutulmasına karşın halen vaka sayılarının günlük bin 400’ü geçtiği anımsatılarak, sağlık çalışanlarının vaka sayılarını düşürmek ve hastaları iyileştirmek amacıyla büyük özveriyle mücadele ettiği ifade edildi.

BAKANLIKTAN YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak “Sağlık çalışanlarımızın eforunun, gayretinin, özverisinin hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar önemli olduğunu iyi biliyoruz.” denilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesinde bulunan, TCDD Taşımacılık A.Ş tarafından işletilen Marmaray ve Başkentray ile TCDD’nin ortağı olduğu İZBAN’dan sağlık çalışanlarının 31 Ağustos 2020 tarihine kadar ücretsiz yararlanmasına ilişkin kararın süresi, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile birlikte 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzatıldı.

Küresel salgına karşı verdiğimiz milli mücadelenin en önünde her türlü tehlikeyi göze alarak görevlerini yerine getiren sağlık çalışanlarımız için ne yapsak azdır. Biz de işlerinden yorgun argın evlerine dönecek sağlık çalışanlarımızı İstanbul’da Marmaray, Ankara’da Başkentray’da ve İzmir’de İZBAN’ı ücretsiz olarak ulaştırmaya devam edeceğiz.”

İlgili Makaleler