Gündem

Ulaştırma Bakanlığı Tarafından Marmaray Zammı Açıklaması

Marmaray'da yapılan zamma ilişkin olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada bu zammın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın yönettiği Ulaşım Koordinasyon Merkezinin kararıyla İBB tarafından uygulandığı ifade edildi.

Ulaştırma Bakanlığı tarafından Marmaray zammı hakkında açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada bu zammın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından uygulandığı ifade edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan zam sonrası ücretler “Marmaray tam parkur 5.70’den 7.75 TL’ye. En düşük ücret 2.60’dan 3.50’a, indirimli öğrenci 1.25’den 1.70, indirimli 2 1.85’ten 2.50’ye, tam parkur öğrenci 2.75’ten 3.50, öğretmen 4’ten 5.40’a” yükselmesi şeklinde olacak.

ULAŞTIRMA BAKANLI TARAFINDAN AÇIKLAMA 

Ulaştırma Bakanlığı tarafından bu zam hakkında bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Marmaray’da ulaşım hizmetlerine yapılan yüzde 35 oranındaki zam, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın yönettiği Ulaşım Koordinasyon Merkezinin kararıyla İBB tarafından uygulanmaktadır.”

Basın açıklamasında ise şu ifadelere yer verildi:

Marmaray’a yüzde 35 oranında zam haberleri üzerine, aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

· İstanbul’da şehiriçi toplu ulaşım ücret tarifeleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı başkanlığında toplanan Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) kararları doğrultusunda yürütülmektedir.

· İBB Başkanlığındaki UKOME tarafından bugün itibariyle geçerli olmak üzere İstanbul’da tüm şehiriçi toplu ulaşım hizmetlerine yüzde 35 oranında zam kararı alınmıştır.

· Söz konusu karar çerçevesinde ortak kart kullanılan İETT otobüsleri, metro hatları, tramvaylar ve Marmaray’da yüzde 35 oranındaki zam, İBB tarafından uygulanmıştır.

· Görüldüğü üzere Marmaray’da ulaşım hizmetlerine yapılan yüzde 35 oranındaki zam, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın yönettiği Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin kararıyla İBB tarafından uygulanmaktadır.

TCDD’DEN AÇIKLAMA 

Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın yanı sıra TCDD tarafından da bir açıklama yapıldı. Konu ile ilgili olarak TCDD tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“UKOME kararı gereğince Marmaray’da geçiş ücretleri artırıldı. Bu konuda TCDD’nin herhangi bir yetkisi yoktur. UKOME kararı uygulandı. TCDD sadece işletmeyi yapıyor”

Son gelişmeleri Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir