Gündem

Ulaştırma Bakanlığı’ndan Öğretmenler Günü hediyesi! 30 Kasım tarihine kadar yüzde 50 indirim hakkı tanımlanacak! PTT ve tren biletlerinde geçerli!

Yükselen enflasyona karşı geçim dertleri güderek büyüyen vatandaşlara hem devlet kurumlarından hem de başta bankalar olmak üzere bazı özel kurumlardan kampanya destekleri gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda özel günleri de atlamayan kurumlar, yaklaşan Öğretmenler Günü için öğretmenlere çeşitli faydalar tanımlayacaklarını duyurdu. Son kampanya haberi ise Ulaştırma Bakanlığı’ndan geldi.

Ülkemizin değerli kurumlarından olan Ulaştırma Bakanlığı her yıl olduğu gibi bu yıl da 24 Kasım tarihinde kutlanacak olan Öğretmenler Günü için yeni bir indirim kampanyası geliştirilmiş olduğunu duyurdu. Bu kapsamda 30 Kasım tarihine kadar öğretmenler için iki farklı noktada yararlanabilecekleri indirim haklarının tanımlanacağını belirten Ulaştırma Bakanlığı, ayrıntıları paylaştı.

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI’NDAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ HEDİYESİ!

Ulaştırma Bakanlığı 24 Kasım Öğretmenle Günü kapsamında öğretmenler için yeni bir indirim kampanyası geliştirildiğini duyurdu. Söz konusu kampanya kapsamında hem tren biletleri hem de PTT gönderileri için indirim haklarının tanımlanacağını belirten bakanlık, ayrıntıları paylaştı.

Ulaştırma Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan resmi duyuruya göre 24- 30 Kasım tarihleri arasında tren bileti satın alan öğretmenlere, yüzde 50 oranında indirim hakkının tanımlanacağı bilgisi kaydedildi. Ayrıca bakanlık bu tarihler arasında PTT’den gönderim yapan öğretmenlere, yüzde 25 oranında indirim tanımlanacağını bildirdi. Söz konusu indirim kampanyasından Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ya da bakanlık tarafından onaylanmış kurumlarda çalışan tüm öğretmenlerin yararlanabileceğini belirten Ulaştırma Bakanlığı, ayrıca Türk uyruklu olup yabancı ülkelerde istihdam edilmiş olan öğretmenlerin de indirim kampanyası kapsamında gönderim yapabileceklerini ve bilet alabileceklerini bildirdi.

5 YILDA 6 BİN ÖĞRETMEN YARARLANDI!

Yalnızca bu yıl değil bundan önceki yıllarda da 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında yüzde 50 indirimli bilet kampanyası düzenleyen Ulaştırma Bakanlığı, 5 yılda tam 6 bin öğretmenin kampanyadan yararlanmasını sağladı. Elde edilen resmi verilere göre bakanlığın ilgili indirim kampanyasından yıllara göre yararlanan öğretmen sayıları, şu şekilde sıralandı:

  • 2017 yılında: 4 bin 352 öğretmen
  • 2018 yılında: 4 bin 567 öğretmen
  • 2019 yılında: 6 bin 206 öğretmen
  • 2020 yılında: Bin 473 öğretmen
  • 2021 yılında: 4 bin 4 öğretmen

İlgili Makaleler