Gündem

Ülke tarihinde ilk! Kapıkule’de 2 ton 70 kilogram ele geçirildi!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Kapıkule’de 2 ton 70 kilogram esrar ele geçirildi” diyerek “Ülkemiz tarihinde kara kapılarında tek seferde gerçekleştirilen en yüksek miktardaki uyuşturucu yakalaması oldu.” açıklamasını yaptı

Yapılan denetimler ve operasyonlarla Gümrük kapılarında uyuşturucuya geçit vermediklerini belirten Bakan Pekcan, Kapıkule’de ele geçirilen 2 ton 70 kilogram esrar hakkında rekor kırıldı ifadelerini kullandı.

2 ton 70 kilogram esrar ele geçirildi

Uyuşturucuya geçit vermiyoruz

Pekcan konuyla ilgili açıklamasında,“Gümrük kapılarımızda kaçakçılığa, uyuşturucuya geçit vermiyoruz. Bakanlığımıza bağlı Gümrük Muhafaza ekiplerimizce Kapıkule’de gerçekleştirilen bir operasyonda, 2 ton 70 kg ağırlığında esrar ele geçirilerek, yeni bir rekora imza atıldı. Geçtiğimiz aylarda İstanbul Havalimanı’nda ele geçirilen 1,7 ton uyuşturucu ile ülkemiz hava limanlarında gerçekleştirilen en yüksek miktardaki uyuşturucu yakalamasını gerçekleştiren ekiplerimiz, bu defa yeni ve daha büyük bir yakalamaya imza attı.” İfadelerini kullandı.

2 ton 70 kilogram esrar ele geçirildi

Tek seferde ele geçirilen en yüksek uyuşturucu miktarı

Uyuşturucuların, Kapıkule Gümrük kapısında şüpheli bir tırda yapılan arama sonucu ele geçirildiğini bildiren Pekcan, “Ülkemiz tarihinde kara kapılarında tek seferde gerçekleştirilen en yüksek miktardaki uyuşturucu yakalaması oldu. Bu önemli yakalamayı gerçekleştiren başta Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü olmak üzere gece gündüz demeden büyük bir özveriyle kaçakçılıkla mücadele eden Gümrük Muhafaza ekibimizi canı gönülden kutluyorum” dedi.

Güncel haberler için sitemizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir