Gündem

Ülkemizde Binli Sayılarda Corona Virüsü Vakası Var Demişti ! Yeni Açıklama Yaptı

Bir uzman yaptığı açıklamalarında Türkiye'deki koronavirüs vakalarının binli sayılara ulaştığı şeklinde ifadeler kullanmıştı. Uzman konuşmasının bir bölümünün yanlış anlaşıldığını ifade etti.

Ankara’da görev yaptığı hastanede koronavirüs ile ilgili ‘uyum eğitimi’ sırasında yaptığı konuşmasının bir bölümü sosyal medyada paylaşılan uzman ülkemizde binlerce corona virüsü vakası olduğunu ifade etmişti. Uzman konu hakkında yeniden açıklamalarda bulundu.

AÇILAMA YAPTI

Uzman açıklamalarında corona virüsü salgını nedeniyle günlerdir az uyku ile çalıştığını ifade ederek şu ifadeleri kullandı:

“Uyum eğitimlerinin birinde durumun önemini daha iyi anlatabilmek ve eğitime katılanları bu zorlu süreç için hazırlayabilmek için bazı yurt dışından gelen vakalarla ilgili örnekler verdim, olumsuz bir senaryo üzerinde konuşma yaptım. Amacım, hastane malzeme eksiklikleri de dahil olmak üzere yaşayabileceğimiz zorlu süreci daha iyi ifade edebilmek ve hastane personelinin süreci daha iyi sahiplenmesini sağlayabilmekti”

Corona Virüsü Açıklaması Yaptı
Corona Virüsü Açıklaması Yaptı
AÇIKLAMALARIN DEVAMI

Uzman corona virüsü hakkındaki açıklamalarında Siyasi ya da infial amaçlı bir söylemi olmadığını vurgulayarak şöyle devam etti:

“Maalesef gizli kaydedilen konuşmamın kasıtlı olarak sadece küçük bir kısmı sosyal medyada paylaşılmıştır. Konuşmamın tamamı kaydedilip paylaşılabilseydi olumsuzluk yaratma amacım olmadığı anlaşılabilirdi. Hizmet içi eğitim sırasında kullandığım bazı hatalı sözcüklerin toplumda çok farklı bir algıya sebep olabildiğini gördüm. Çok üzgünüm. Bundan sonraki süreçte daha dikkatli olacağım, hastalarıma, üniversiteme, ülkeme hizmet için yoğun çalışmalarıma devam ederken sözcüklerimi daha özenli seçeceğim. Toplumsal olumsuz bir algıya neden olduğum için de herkesten özür dilerim”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir