Gündem

Ülkemizde Görülmüştü ! Korkutan Corona Virüsü Açıklaması Geldi

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilimsel Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap Türkiye'de corona virüsü görülmesinin ardından çok önemli açıklamalarda bulundu. Azap önümüzdeki bir yıl içinde dünyanın yüzde 40 ila yüzde 50'sinin bu virüs ile karşılaşacağını belirtti.

Dün gece Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarında Türkiye’de corona virüsü vakasına rastlanıldığını ifade etmiş hastanın durumunun iyi olduğunu belirtmişti. Bu gelişmelerin ardından Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı ve Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilimsel Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap çeşitli açıklamalarda bulundu.

ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Alpay Azap corona virüsü hakkında yaptığı açıklamalarında “Önümüzdeki bir yıl içinde dünyanın yüzde 40 ila yüzde 50’si bu virüs ile karşılaşacak gibi hesaplamalar yapılıyor” ifadelerine yer verdi.

Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı ve Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilimsel Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap konu ile ilgili olarak açıklamalarında virüsün biraz grip virüsüne benzediğini ifade ederek şöyle devam etti:

“Hem klinik bulgular nedeniyle grip virüsüne benziyor hem de yayılım özelliği ile grip virüsüne benziyor. O nedenle tıpkı grip virüsleri gibi dünyanın tamamını etkileyeceğini bekliyoruz. Yapılan bir takım matematiksel modellemeler var. Bu modelleme çalışmalarında önümüzdeki bir yıl içinde dünyanın yüzde 40 ila yüzde 50’si bu virüs ile karşılaşacak gibi hesaplamalar yapılıyor”

Corona Virüsü İçin Korkutan Açıklama
Corona Virüsü İçin Korkutan Açıklama
SOSYAL MEDYAYA DİKKAT ÇEKTİ

Alpay Azap corona virüsüne ilişkin olarak sosyal medyaya destek çekti ve açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Doğru bilgiye ulaşmak da çok önemlidir bu salgınlarda. Bir insana kendisinden çok yanlış bilgi zarar verir. Bu nedenle de Sağlık Bakanlığının, bilimsel kuruluşların, uzmanlık derneklerinin söylediklerine itibar etsinler. Bunun dışında sosyal medyada yazılanların büyük kısmı eksik, yanlış ve çok kötü sonuçlara sebep olabilecek hatalı bilgiler”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir