Gündem

Umre karantinasından kaçan vatandaşlar Çorum’da yakalandı!

Erzurum Valisi Okay Memiş Umreden geldikten sonra otobüs tutarak karantinarak kaçan vatandaşlar hakkında açıklama yaptı. Erzurum'a gitmeye çalışırken, Çorum'da yakalanan karantina kaçaklarının 14 gün gözlem altında tutulacağı bildirildi. Vali Memiş açıklamasında, “En önemli risk umre ziyaretinden dönen kişiler” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de umreden dönen bir vatandaşta corona virüsü tespit edilmesinin ardından, umreden dönüş yapanlar Ankara ve Konya illerindeki öğrenci yurtlarında karantina altına alındı. Ancak karantina altına alınmak istemeyen 28 vatandaşın özel bir otobüsle Erzurum’a gitmeye çalıştı. Karantina altına alınması gereken umre kaçakları için Erzurum Valiliği hemen harekete geçti. Yapılan çalışmalar sonrasında Çorum’da yakalanan vatandaşların Valilikten yapılan açıklamayla Konya ve Ankara’ya yönlendirildiği bildirildi. Yaşananlarla ilgili olarak, Erzurum Valisi Okay Memiş açıklama yaptı.

Umreden dönenler göçmenlerden daha önemli

Vali Memiş açıklamasında, “En önemli risk umre ziyaretinden dönen kişiler. Önceki gün 28 kişilik bir kafilenin tuttukları özel otobüsle Erzurum’a doğru geldiği bilgisinin alınması üzerine polisiye tedbirlerle bunları Konya ve Ankara’ya yönlendirdik. Erzurum’a gelmelerine müsaade etmedik. Kaçak şekilde gelenler olduğunu da biliyoruz. Vatandaşlarımız lütfen bunları bize bildirsin. Bu vatandaşların mutlaka karantina altına alınması lazım. Bunu marifet zannetmesinler, gelsinler onları 14 gün gözlem altında tutalım, testlerini yapalım. Riskli olduğunu tespit ettiğimizde hemen karantinaya almak durumundayız. Göçmenler önemli ama onlardan daha önemlisi umre dönüşünde bulunan vatandaşlarımız. Toplu gelişlere kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Çünkü bakanlığın uygulaması bu yönde.” İfadelerini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir