Gündem

Umreden dönen 438 kişinin corona virüs test sonuçları belli oldu!

Türkiye’ye sıçrayan corona virüsünün yayılmasını önlemek amaçlı umreden dönen vatandaşlar karantina altında tutulmaya ve test yapılmaya devam ediliyor. Geçen hafta umre ziyaretinden dönen ve havaalanında yapılan sağlık taramasından sonra evlerine gönderilen vatandaşlarla ilgili Rize valiliğinden açıklama geldi. Valilik umreden dönen 438 kişinin test sonuçlarının belli olduğunu bildirdi.

Corona virüsü salgınından korunmak için Türkiye’nin aldığı sıkı önlemler ve bilgilendirme açıklamaları devam ediyor. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar devam ederken Rize Valiliğinden de önemli bir açıklama geldi. Valilik geçen hafta kutsal topraklardan dönen 438 vatandaşın test sonuçlarının negatif çıktığını bildirdi.

Evlerinde sürekli kontrol altında tutuldular

Corona virüsü kapsamında umreden dönen vatandaşlar hakkında açıklama yapan Rize Valiliği “Tüm illerimizde olduğu gibi geçen hafta itibariyle umre ziyaretinden dönen bütün vatandaşlarımız hava limanlarında gerekli tıbbi kontrol yapılarak Rize’ye intikallerine izin verilmiştir. Bahsi geçen kişiler İl Sağlık Müdürlüğümüzce evlerinde sürekli kontrol altında tutulmuştur” açıklamasında bulundu.

Testlerin tamamı negatif çıktı

Valilik umre ziyaretinden Rize’ye dönen ve evlerinde karantinada kalan vatandaşlar hakkında, “Umreden dönen kişilerden belirli aralıklarla numuneler alınmış ve yapılan testlerin tamamı ‘negatif’ çıkmıştır. Umrecilere karantina kararı alındıktan sonra her yerde yapılan uygulamalar ilimizde de yapılmaktadır” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir