GündemKamu Haberleri

Umreden dönen vatandaşlar öğrenci yurtlarında karantinaya alındı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın umreden dönen bir yolcuda corona virüsü tespit edildiği açıklamasından sonra yeni dönüş yapanlarda tedbirler arttırıldı. Ankara’da umreden dönen yolcular sağlık taramaları yapıldıktan sonra 3 farklı öğrenci yurdunda karantinaya alındı.

Türkiye’de corona virüs vaka sayılarında artış yaşanmaya başlandı. Avrupa temzlı bir kişinin ve onun yakınlarında corona virüsü tespit edilmesiyle vaka sayısı 5 olmştu. Ancak dün akşam Sağlık Bakanı tarafından umreden dönen bir vatandaşta daha corona virüsü tespit edildiği açıklandı. Yaşanan bu gelişmenin ardından gözler kutsal topraktan dönecek olan diğer vatandaşlara çevrildi. Dün gece umre ziyaretini tamamlayarak Ankara’ya dönen vatandaşların uçak piste iner inmez sağlık taramaları yapıldı.

Öğrenciler diğer yurtlara götürüldüler

Ankara Esenboğa Havalimanı’nda gerçekleşen tarama sonrası vatandaşlar 14 gün karantinaya alınmak üzere 3 farklı öğrenci yurduna götürüldü. Bu sırada yurtta bulunan öğrenciler umreden dönen vatandaşlar gelmeden önce hemen eşyalarıyla birlikte başka yurtlara götürüldüler. Umreden dönen vatandaşların ise yurtlara getirilirken Ankara Büyükşehir Belediyesine ait otobüslere bindikleri ve polisin yurtlara çıkan yolları güvenlik gerekçesiyle kapattığı öğrenildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir