Gündem

Umreye Gidemeyen Vatandaşların Para İadesi Başvuruları Başladı!

Covid-19 sebebiyle iptal edilen umre ziyaretleri için yatırılan paranın vatandaşlara geri ödeme başvuruları, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sayfasından gerçekleştirilmeye başladı.

Covid-19 salgını sebebiyle umre ziyaretleri durdurulduğu için gidemeyen ama parasını yatıran vatandaşlar, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün “https://hacumre.diyanet.gov.tr” adresine girip başvurularını yaparak, paralarını geri alabilecek.

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında iptal edilen umre ziyareti için paralarını daha önceden yatıran vatandaşlar, paralarının iade edilip hesaplarına yatırılması ya da adrese teslim edilmesi için yapacakları başvuruların başladığı duyuruldu.

BAŞVURULAR AÇILDI

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sayfasında, umreye gidemeyen ancak parasını daha önce yatıran vatandaşların iade alabilmeleri için başvurular açıldı.

Vatandaşlar iade alabilmek için Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sayfası olan “https://hacumre.diyanet.gov.tr” adresine girip “Umre Para İadesi Talep Ekranı”na T.C. kimlik numaralarıyla başvurabilecek.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler