Personel Alımı

Üniversite en az lise mezunu 85 personel alımı gerçekleştirecek!

Gaziantep Üniversitesi yayımladığı personel alım ilanında 85 vatandaşın sözleşmeli istihdamını sağlayacağını duyurdu. Sağlık personeli statüsünde yapılacak alımlarda 2018 KPSS (B) grubu, puan sırası esas alınacak. Üniversite bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşların başvurularını : 06 Nisan 2020 – 20 Nisan 2020 arasında tamamlamaları gerekiyor.

Gaziantep Üniversitesi hemşire, laborant, sağlık teknikeri, diğer sağlık personeli, röntgen teknisyeni kadroları için toplamda 85 personel alımı yapacağını duyurdu. Üniversite tarafından verilen ilana başvuru yapmak için istenilen bölümlerden en az önlisans mezunu olma şartını yerine getirmek gerekiyor. Başvuru şartlarını taşıyan ve 2018 KPSS sınavına giren vatandaşlar başvurularını online olarak gerçekleştirebilirler.

BAŞVURU YAPACAK ADAYLARDA ARANAN KOŞULLAR

1 – Başvuracak adaylarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen aşağıdaki genel şartlar aranır:

a) T.C. Vatandaşı olmak.

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

e) 657 Sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak.

İletişim: Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğü Personel Dairesi Başkanlığı 0342 317 1310

Online Başvuru Sistemi web adresi: basvuru.gantep.edu.tr

Başvuru Tarihleri: 06.04.2020 – 20.04.2020 (mesai bitimine kadar)

Başvuru Şekli:basvuru.gantep.edu.tr” web adresinden online başvuru şeklinde alınacaktır.

İLAN METNİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir