İşkur İş İlanları

Üniversite İŞKUR üzerinden en az ilköğretim mezunu personel alımı yapacak!

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden, en az ilköğretim mezunu “Sürekli İşçi” alımı yapacak. Toplamda 20 kişinin istihdamını sağlayacak olan üniversite alımlarını güvenlik görevlisi, temizlik görevlisi, sıhhi tesisatçı, bahçıvan ve hayvan bakıcısı olarak görevlendirmelerin yapılacağını açıkladı. Kura ve sözlü sınav yöntemi ile alım yapacağını açıklayan kuruma son başvurular ise 16 Mart 2020 tarihinde sona erecek.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, 20 personel alımı için ilan yayınladı. İŞKUR üzerinden alım yapacak alan kurumun ilanı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sayfasında yayınlandı. Alım yapılacak olan birimlerde kadın ve erkekler için farklı sayılarda kadro eksiği bildirildi. Kuruma başvuru yapmak isteyen vatandaşlar 11 Mart 2020 ile 16 Mart 2020 arasında başvurularını gerçekleştirebilirler.

 

GENEL ŞARTLAR

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine ilişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

18 yaşını tamamlamış olmak.

İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen bölümlerden mezun olmak.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisak yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

Adaylar, başvurunun son günü itibari ile duyuru tablosunda yer alan meslek kollarına uygun olarak talep edilen eğitim ve özel şartlara haiz olmaları gerekmektedir.

Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE TARİHİ

Sürekli işçi kadrolarına ilişkin ilan, İŞKUR internet sitesinden yayımlanacak olup şartları sağlayan adaylar başvurularını Nevşehir İş Kurumu İl Müdürlüğüne / Hizmet Merkezine şahsen veya https://www.iskur.gov.tr/ adresinden yapmaları gerekmektedir.

BAŞVURU TARİHLERİ:

11.03.2020 – 16.03.2020

KURA TARİHİ / SAATİ:

23 Mart 2020 Pazartesi (Saat:10.00)

KURA YERİ:

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi

NEVŞEHİR KURA İŞLEMLERİ VE SONUÇLARIN AÇIKLANMASI

İŞKUR tarafından Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesine bildirilen başvurular arasından ilan edilen açık iş sayısının 4 (dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecektir. Kura çekimi 23.03.2020 tarihinde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezinde yapılacak olup, adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebileceklerdir. Kura çekim tarihi, saati veya yerinde değişiklik olması durumunda Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi internet sayfasında https://www.nevsehir.edu.tr/ duyurulacaktır. Yine kura sonucu belirlenen adaylar Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi internet sayfasında https://www.nevsehir.edu.tr/ ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

KURA SONUCU SÖZLÜ SINAVA GİRMEYE HAK KAZANAN ADAYLARDAN İSTENEN BELGELERİN TESLİM TARİHİ VE YERİ

Kura sonucunda asıl aday olarak ilan edilenler Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi internet sayfasında https://www.nevsehir.edu.tr/ duyurulacak olan tarihlerde aşağıda belirtilen belgeler (aşağıdaki sıralamaya uygun şekilde dosya halinde) ile birlikte şahsen İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığına başvuracaklardır. Posta, kargo veya kurye ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. Yapılacak belge kontrolü işlemlerinde; şartları taşımadığı anlaşılan adaylar ile eksik belge veren ve belgelerini belirtilen sürede teslim etmeyen adaylar sözlü sınava alınmayacak olup, yerlerine yedek aday listesinde yer alan adaylar sırayla dâhil edilebilecektir.

Başvuru Dilekçesi

Nüfus Cüzdanı aslı ile birlikte 1 adet fotokopisi

Son bir ay içerisinde alınmış Adli Sicil Belgesi (E-devlet sistemi üzerinden de alınabilir.)

Son bir ay içerisinde alınmış İkametgâh Belgesi (E-devlet sistemi üzerinden de alınabilir.)

Diploma aslı veya Geçici Mezuniyet Belgesinin aslı ile birlikte 1 adet fotokopisi

Erkek adaylar için son bir ay içerisinde alınmış Askerlik Durum Belgesi (E-devlet sistemi üzerinden de alınabilir.)

Güvenlik görevlisi ilanına başvuracak adayların özel güvenlik sertifikası ve özel güvenlik kimlik kartlarının aslı ile birlikte 1 adet fotokopisi

Sıhhi Tesisatçı, Bahçıvan ve Hayvan Bakıcısı iş ilanına başvuracak adaylardan ayrıca yukarıdaki özel şartlarda belirtilen belgelerin aslı ile birlikte 1 adet fotokopisi

İLAN METNİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

İLANA BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

(İlana başvuru yapmak için İŞKUR üzerinden T.C. Kimlik numaranız ile kullanıcı şifrenizi giriniz. Başvuru linkinde yer alan sayfa içerisinde üniversitenin hangi kadrosuna başvuru yapmak isterseniz o ilanı seçip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.)

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir