Gündem

Üniversite İŞKUR üzerinden en az ilkokul mezunu personel alımı yapacağını duyurdu!

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden en az ilkokul mezunu personel alım ilanı yayınladı. Silahlı güvenlik görevlisi ve temizlik personeli kadroları için alım yapacak olan kurum, şartları uyan adayların 18 Mart 2020 ile 24 Mart2020 tarihleri arasında başvurularını tamamlamaları gerektiğini bildirdi.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Alanya, Akseki, Gazipaşa’da çalıştırılmak üzere personel alımı yapılacağını açıkladı. Sürekli işçi kadrosuna alım yapacak olan kurum adayların, 24 Mart 2020 tarihine kadar, başvurularını Alanya İŞKUR İl Müdürlüğüne şahsen veya www.iskur.gov.tr adresinden yapmaları gerekmektedir. Üniversite, güvenlik görevlisi kadrosu için 5, temizlik görevlisi kadrosu için 3 olmak üzere toplamda 8 personel alımı yapacağını açıkladı.

GENEL ŞARTLAR:

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

18 yaşını tamamlamış olmak.

İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen branşlarda istenilen belgelere sahip olmak.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisaklı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkan ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

ÖZEL ŞARTLAR: GÜVENLİK GÖREVLİSİ (SİLAHLI)

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48.maddesinde belirtilen şartları taşımak.

En az lise (lise ve dengi ) mezunu olmak.

İlan tarihi itibariyle 40 yaşından gün almamış olmak.

5188 sayılı Kanun gereği Silahlı özel güvenlik temel eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve Valilik tarafından düzenlenen geçerli silahlı özel güvenlik kimlik kartına veya silahlı özel güvenlik geçici kimlik kartına sahip olmak.

BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ. 

TEMİZLİK GÖREVLİSİ

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48.maddesinde belirtilen şartları taşımak.

En az ilkokul en fazla Ortaöğretim mezunu olmak.

İlan tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak.

BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

İLAN METNİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir