Personel Alımı

Üniversite Personel Alımları Devam Ediyor: Gaziantep Üniversitesi 42 Personel Alımı İçin Düğmeye Basıyor! KPSS Şartına Dikkat…

Üniversitelerin personel alımlarını sürdürdüğü haziran ayında personel alımı gerçekleştireceğini duyuran başka bir üniversite de Gaziantep Üniversitesi oluyor. KPSS puanı ile alım yapacak olan Gaziantep Üniversitesi, yazılı veya sözlü mülakat olmaksızın başvuru yapanların puan sıralamasını baz alarak 42 yeni personel alımı gerçekleştiriyor. Konuya ilişkin bir ilan da yayınlamış olan Gaziantep Üniversitesi, personel alım sürecine ilişkin detayları da duyurmuş bulunuyor.

Bu ay içerisinde 42 yeni sözleşmeli memur alımı yapacak olan Gaziantep Üniversitesi, başvuruları almaya başlıyor. Başvuruya esas olan genel şartlar ile pozisyona esas olan özel şartları da belirlemiş olan Gaziantep Üniversitesi, adayları başvuruları nasıl ve ne zamana kadar gerçekleştireceğini de açıklamış bulunuyor.

Gaziantep Üniversitesi’ne Personel Alımı İçin Başvurular 20 Haziran’a Kadar Devam Ediyor

Sözleşmeli memur alımı için süreci başlatmış olan Gaziantep Üniversitesi, peyzaj ve bahçıvanlık alanında çalışmak üzere 2 erkek destek personeli; temizlik alanında çalışmak üzere 9 erkek destek personeli; 2 erkek destek personeli; hasta bakımı ve temizliğinde çalışmak üzere 20 destek personeli; 2 büro personeli ve 7 hemşire alımı gerçekleştiriyor. Başvuruları şahsen kabul eden Gaziantep Üniversitesi, resmi ilanı yayınladığı tarihten 20 Haziran 2022 tarihine kadar başvuruları alıyor. İkamet şartı olmadan başvuru yapılabilecek olan Gaziantep Üniversitesi’ne KPSS 2020 sınavına giriş yapmış olan adaylar başvuru yapabiliyor.

Gaziantep Üniversitesi Personel İlanı Şartları

Personel alımlarını 4/B sözleşmeli kapsamında gerçekleştiren Gaziantep Üniversitesi; Türkiye Cumhuriyeti vatandaş olup, 18 yaşını geçmiş ve görevi yapmaya engel bir sağlı sorunu olmayan ile Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emeklilik ya da yaşlılık nedeniyle aylık almayan ve nöbet usulü çalışmaya uygun olan adayların başvurularını bekliyor. Askerlik şartı da bulunan Gaziantep Üniversitesi’ne başvuru yapacak olan erkek adayların askerlik ile bir ilişiğinin bulunmaması gerekiyor. Aynı zamanda pozisyona özel şartlar da belirlemiş olan Gaziantep Üniversitesi, peyzaj ve bahçıvanlık alanına başvuru yapacak olan erkek adayların liselerin bahçecilik alanı ve dalları, tarım teknolojileri alanı ve dalları veya tarım alanı ve dallarından mezun olmalarını ve MEB onaylı bir bahçıvan sertifikasına sahip olmalarını istiyor. Diğer pozisyonlara özel şartlar da Gaziantep Üniversitesi’nin ilanı içerisinde belirtiliyor.

İlgili Makaleler