Personel Alımı

Üniversitede Çalışmak İçin Son Günler: İstanbul Teknik Üniversitesi 85 Yeni Personel Alacak! KPSS’ye Girenler İçin Büyük Fırsat…

Kamu kurum ve kuruluşları arasında yer alan üniversiteler de haziran ayı itibariyle toplu personel alımı yapmaya başladı. O kurumlardan biri olan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ise, geçtiğimiz gün 85 yeni personeli sözleşmeli kadroda istihdam edeceğini açıkladı.

Haziran ayı içerisinde 85 yeni sözleşmeli personel alacak olan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), personellerde arayacağı şartlardan başvuru adresine kadar her bir detayı Resmi Gazete’de yayımlanan ilanı ile açıkladı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Personel Alım İş İlanı 2022

Geçtiğimiz gün Resmi Gazete aracılığıyla sözleşmeli personel alacağını duyuran İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ); 85 büro personeli, koruma ve güvenlik görevlisi, antrenör, cankurtaran, sağlık teknikeri, tekniker, teknisyen, temizlik destek personeli, bahçıvan ve şoför alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Başvuruları hem şahsen hem de posta yolu ile kabul edecek olan İTÜ, başvuruların ilan yayınlanma tarihinden itibaren 15 gün içerisinde İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı’na yapılması gerektiğini duyurdu.

İstanbul Teknik Üniversitesi Personel Alımı Şartları

Lisans mezunları için 2020 KPSS P3, ön lisans mezunları için 2020 KPSS P93 ve ortaöğretim mezunları için 2020 KPSS P94 puanını esas alacak olan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), gerekli olan diğer şartları da açıkladı. Buna göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen nitelikleri taşımayı şart koşan İTÜ, ilanının şartlar kısmında güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından geçemeyen adayların kabul edemeyeceğini duyurdu. Erkek adayların askerlik ile ilişiğinin olmaması gerektiğine dikkat çeken İTÜ, aynı zamanda adayların görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmaması ve daha önce sözleşmeli memur olarak çalışmış olan adayların yasada belirtilen süreyi aştıktan sonra başvuru yapması gerektiğini belirtti. Bunun yanı sıra üniversitenin resmi internet sayfasından (www.pdb.itu.edu.tr) temin edilebilecek olan başvuru formuna ek olarak; diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, sağlık durumu belgesi, erkek adaylar için askerlik durum belgesi, adli sicil kaydı ve 2020 KPSS (B) sonuç belgesi isteyen İTÜ, koruma ve güvenlik Görevlisi başvuruları için ise boy/kilo durumu gösteren belge talep etti.

İlgili Makaleler