Eğitim

Üniversiteler açılacak mı? 2020- 2021 Üniversiteler ne zaman açılacak?

Corona virüsü salgınının henüz son bulmaması ve son günlerdeki vaka artışı nedeniyle üniversitelerin ne zaman açılacağı merak ediyorlar. Geçen dönemi uzaktan eğitim ile kapatan öğrenciler, 2020-2021 dönemi için araştırma yapıyorlar. Peki, YÖK Başkanı Yekta Saraç açıklama yaptı mı? Üniversiteler açılacak mı? 2020- 2021 Üniversiteler ne zaman açılacak? İşte soruların cevapları…

Bu sene YKS sınavına girenler ve üniversite öğrencileri, üniversitelerin ne zaman açılacağını merak ediyorlar. Corona virüsü salgının son bulmaması nedeniyle güz döneminin uzaktan eğitim ile geçirilip geçirilmeyeceği konusunda öğrenciler araştırmalar yapıyorlar. Peki, YÖK Başkanı Yekta Saraç açıklama yaptı mı? Üniversiteler açılacak mı? 2020- 2021 Üniversiteler ne zaman açılacak?

Üniversiteler açılacak mı?

2020-2021 dönemi için yetkililer tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak YÖK Başkanı Yekta Saraç daha önce yaptığı açıklamalarda, “Henüz krizin gelecek eğitim yılı ile ilgili etkilerinin ne olacağını net olarak göremiyoruz. Tabii ki dileğimiz bir an önce yüz yüze eğitime geçebilmektir. Ancak Covid-19 pandemisindeki güncel verileri ve bilimsel çalışmaları takip ederek dünyanın pek çok ülkesinde, uzaktan eğitimin gelecek eğitim yılında da devam edebileceğini gözlemlemekteyiz” ifadelerini kullanmıştı.

YKS Tercihlerinin açıklanmasının ardından öğrenciler 29 Temmuz ile Ağustos ayının ilk günlerine kadar üniversite kayıtlarını yaptıracaklar. Üniversitelerin açılması hakkında yapılacak açıklamalar haberimize eklenecektir.

İlgili Makaleler