Personel Alımı

Üniversiteler Dur Durak Bilmiyor; Şimdi de Uludağ Üniversitesi Personel Arıyor! Lise, Üniversite Hepsi Oluyor! Tek Şart…

Bu ara sıklıkla alım gerçekleştiren kamu kurumlarından biri olan üniversiteler arasına dün itibariyle Uludağ Üniversitesi de eklenmiş bulunuyor. Yayınlanan Resmi Gazete aracılığıyla personel alımı gerçekleştireceğini duyuran Uludağ Üniversitesi hem hastaneye hem de rektörlük birimlerine alım yapıyor.

Başvuruları 22 Temmuz 2022 tarihine kadar kabul edecek olan Uludağ Üniversitesi, hastane ve rektörlük birimlerinde çalıştırılmak üzere 100 yeni personel alımı gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Ayrıca Uludağ Üniversitesi alımlarında Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı da arıyor.

Uludağ Üniversitesi 100 Personel Alıyor

1 Temmuz 2022 tarihli Resmi Gazete’de 100 yeni personel alımı gerçekleştireceğini ilan etmiş olan Uludağ Üniversitesi, alacağı personellerin 27’sinin hastanede; 73’ünün ise rektörlüğe bağlı olan birimlerde çalıştıracağını duyurmuş bulunuyor. Uludağ Üniversitesi Hastanesi’ne yapılacak olan 27 kişilik alımının 14’ü hasta bakımı ve temizliğinde görev yapacak hastane hizmetlisi, 13’ü ise ameliyathane teknikeri olarak istihdam ediliyor. Uludağ Üniversitesi rektörlük birimlerine alınacak olan 73 personelin ise 1’i avukat, 12’si büro personeli, 18’i koruma ve güvenlik görevlisi, 1’i diyetisyen, 1’i psikolog, 4’ü sağlık teknikeri, 1’i mühendis, 2’si kütüphaneci, 5’i tekniker, 2’si teknisyen, 1’i şoför, 5’i bahçıvan, 15’i temizlik personeli, 5’i ise bakım onarım personeli olarak alınıyor. Başvuruları 1 Temmuz 2022 tarihinde Bursa Uludağ Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı İdari Personel Şube Müdürlüğü’nden şahsen almaya başlamış olan Uludağ Üniversitesi, başvuruları 22 Temmuz 2022 tarihi mesai bitimine kadar kabul ediyor.

Uludağ Üniversitesi 100 Personel Alımı Şartları Belli Olmuş Bulunuyor

Lise mezuniyeti gerektiren pozisyonlar için KPSS 2020 P94 puan türünde puan isteyen Uludağ Üniversitesi, ön Lisans için mezuniyeti gerektiren pozisyonlar için KPSS 2020 P93 türünde; lisans mezuniyeti gerektiren pozisyonlar için ise KPSS 2020 P3 puan türünde puan talep ediyor. Pozisyona göre değişen puanlar isteyen Uludağ Üniversitesi rektörlük birimlerinde istihdam edilecek pozisyonlar için tabanı 60 puanda tutarken; hastanede istihdam edilecek olan pozisyonlar için tabanı 65 puanda tutuyor. Her kadro için 30 yaşından büyük olmamayı şart koşan Uludağ Üniversitesi, pozisyona göre eğitim şartı da arıyor. Ayrıca 4/B sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek olan Uludağ Üniversitesi, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki nitelikleri de arıyor.

İlgili Makaleler