Personel Alımı

Üniversiteler, Kamu Kurumları Hepsi Devrede: Dört Kurum Çok Sayıda Personel Alımı Yapacak! Başvurular Devam Ediyor; İlkokul Mezunu Da Başvurabilir…

Kamu kurum ve kuruluşlarının personel alımlarına ilişkin ilan yayınladıkları bahar aylarından bu yana personel alımları bir fiil devam ediyor. Daha önce yayınlanan ilanların sonuçları yavaş yavaş belli olmaya başlamışken, güncel kamu personel alımı ilanları arasına yeni ilanlar da eklenmeye devam ediyor. Bugün itibariyle dört kamu kurum ve kuruluşu daha personel alımı gerçekleştireceğini duyurmuş bulunuyor.

Özellikle üniversitelerin arka arkaya alımlar yapmaya başladığı yaz aylarında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), Ankara Üniversitesi ve Ege Üniversitesi personel alımı için ilan yayınlamış bulunuyor. Bu üniversitelere ek olarak 26 ilde personel alımı gerçekleşeceğini duyurmuş olan Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) da personel alımı için düğmeye basıyor.

Üniversiteler; Lise, Önlisans ve Lisans Mezunlarını İstihdam Etmeye Hazırlanıyor

Geçtiğimiz gün yeni bir ilan yayınlamış olan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), 10 farklı branşta istihdam edilmek üzere toplamda 85 sözleşmeli kamu personeli alımı yapacağını açıkladı. Başvuruları kendi sitesinin personel dairesi başkanlığı üzerinden alan İTÜ, başvuruların son tarihini ise 22 Haziran 2022 olarak belirledi. Ankara Üniversitesi’nden de bir personel alım ilanı geldi. Başvuruları 3 Haziran 2022 tarihine kadar açık tutan Ankara Üniversitesi; lise, önlisans ve lisans mezunu olmak üzere 46 personel istihdam edeceğini açıkladı. Lise mezunu olarak 10’u erkek 5’i kadın olmak üzere 15 hasta bakım personeli ve 6 teknisyen alacak olan Ankara Üniversitesi önlisans mezunu olarak ise 1 tekniker, 5 sağlık teknikeri ve 5 büro personeli alacağını duyurdu. Lisans mezunlarının da istihdam edileceği kadroları açıklayan Ankara Üniversitesi, lisan mezunlarından 14 hemşire ve 1 büro personeli alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Son personel alım ilanı ise, Ege Üniversitesi’nden geldi. Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’nde yani Ege Üniversitesi Hastanesi’nde çalıştırılmak üzere 93 personel alımı gerçekleştireceğini açıklayan Ege Üniversite, son başvuru tarihini ise 16 Haziran 2022 olarak açıkladı.

TÜİK Alımları 26 İlde Birden Gerçekleşiyor

Geçtiğimi gün Resmi Gazete’de personel alımı gerçekleştireceğini açıklayan Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 4/B sözleşmeli personel alımı yapıyor. Aldığı personeli Türkiye’nin 26 farklı ilinde istihdam edeceğini açıklayan TÜİK, alacağı pozisyonu ise anketör olarak açıklamış bulunuyor. Başvuruları www.tuik.gov.tr adresinde bulunan İş Talep Formu’nun indirilip doldurulmasının ardından talep edilen belgeler ile birlikte Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı Devlet Mahallesi Necatibey Caddesi No:114 06420 Bakanlıklar Çankaya/ANKARA adresine yapılmasını isteyen TÜİK, son başvuru tarihini ise 10 Haziran 2022 saat 18.00 olarak belirlemiş bulunuyor.

İlgili Makaleler