EğitimGündem

Üniversitelerde Normalleşme İçin YÖK Tarih Verdi

YÖK tarafından ünivrsitelerin normalleşmesine ilişkin önemli bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada üniversitelerin normalleşmesine ilişkin sürecin 15 Haziran 2020 tarihinden sonra başlayacağı ifade edildi. Ancak bunun için 1 Haziran 2020'den itibaren 14 gün boyunca salgının kontrol altına alındığının ve kesin düşüşe geçtiğinin beyan edilmesi koşulu olması gerekiyor.

Türkiye’nin normalleşme takvimi kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına göre 11 Mayıs’ta AVM’ler dahil çeşitli işletmeler açılıyor. Normalleşme çalışmaları gündemdeki yerini korurken üniversitelerin normalleşmesine ilişkin bir açıklama da YÖK’ten geldi. Yapılan açıklamada normalleşme için belirli koşullar çerçevesinde tarih verildi. Konu ile ilgili olarak YÖK’ten yapılan açıklamada 1 Haziran 2020’den itibaren 14 gün boyunca salgının kontrol altına alındığının ve kesin düşüşe geçtiğinin beyan edilmesi koşulu ile normalleşmenin 15 Haziran’da başlayabileceği ifade edildi.

15 HAZİRAN’DA NORMALLEŞME BAŞLAYABİLİR

YÖK tarafından üniversitelerin normalleşmesine ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Devletin ilgili kurumlarından 1 Haziran 2020’den itibaren 14 gün boyunca salgının kontrol altına alındığının ve kesin düşüşe geçtiğinin beyan edilmesi koşuluyla, 15 Haziran 2020 tarihinden sonra üniversitelerimizde de normale dönüşün ilk aşaması başlayacaktır.”

Üniversitelerin normalleşmesi dahil Türkiye’nin normalleşmesine ilişkin herhangi bir gelişme olduğunda okuyucularımızla paylaşacağız…

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler