Kamu HaberleriPersonel Alımı

Üniversiteye farklı meslek dallarında en az önlisans mezunu personeller alınacak!

Dicle Üniversitesi, hastanelerde istihdam edilmek sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. En az önlisans mezunları arasından personel alımı gerçekleştirecek olan kurum, seçimlerin KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle yapılacağını açıkladı.

Dicle Üniversitesi, 65 sözleşmeli personel alım ilanı yayınladı. Hemşire, sağlık teknikeri, eczacı, fizyoterapist, diğer sağlık personeli (embriyog), diyetisyen, laborant, ebe kadroları için alım yapacağını duyuran kurum, başvuruların http://personelbasvuru.dicle.edu.tr internet sitesinden online yapılacağını bildirdi. Kadrolara göre değişse de, KPSS’den en az 60 puana sahip olan adaylar başvurularını gerçekleştirebilir.

GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48.maddesinde belirtilen şartları taşımak.

Türk Ceza Kanunu’nun 53. Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 (bir) yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, Milli Savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hile iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

Lisans mezunları için 2018 KPSS(P3) ve ön lisans mezunları için 2018 KPSS (P93) puan grubu sınavına girmiş olmak.

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Adayların; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi ve sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmüne uygun olması.

Sağlık Bakanlığının 30/03/2020 tarihli Genelgesine istinaden, hali hazırda herhangi bir sağlık kuruluşunda görev yapanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Adaylarla yapılacak hizmet sözleşmesinde belirtilen şartları yerine getirmeyenlerin sözleşmeleri bir ay içerisinde feshedilecektir.

Kanun Hükmünde Kararname kapsamında kurumlarıyla ilişiği kesilenler veya sözleşmesi fesih edilenler başvuruda bulunamazlar.

Gece veya gündüz vardiyalı çalışmaya engel hali bulunmamak.

İSTENEN BELGELER

Başvuru Formu

Nüfus cüzdanı fotokopisi.

Diploma veya Geçici mezuniyet belgesi (barkotlu e-devlet çıktısı kabul edilecektir.)

Lisans mezunları için 2018 KPSS(P3) ve ön lisans mezunları için 2018 KPSS (P93) sınav sonuç belgesi.

Lisans Programından mezuniyet derece belgesi-transkript 100’ lük sistem (Eczacı İçin) Dicle Üniversitesinin http://www.dicle.edu.tr/ web adresinde ilan edilecek olan online başvuru sistemine ait bağlantıdaki Başvuru Formu, eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak, istenilen belgelerin de eklenmesiyle birlikte elektronik ortamdan gönderilecektir. Adayların şahsen veya posta yolu ile yapacakları başvurular kabul edilmeyecektir.

İLAN TAM METNİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir