Gündem

Ünlü İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu’ndan Kötü Haber Geldi

Ünlü İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu'ndan kötü haber geldi. Hatipoğlu'nun corona virüsüne yakalandığı belirtildi ve dün akşamdan itibaren ortaya atılan iddialar asistanı tarafından doğrulandı.

Sosyal medya üzerinden Nihat Hatipoğlu’nun koronavirüse yakalandığı iddia edilmişti ve bu iddialar Nihat Hatipoğlu’nun asistanı tarafından doğrulandı. Ünlü ilahiyatçının test sonucunun pozitif olduğu durumunun şimdilik stabil olduğu ve evde tedavi gördüğü belirtildi.

COVİD-19 OLUP OLMADIĞI BELLİ DEĞİL

Ortaya atılan iddialar sonrasında Hatipoğlu’nun oğlu Osman Hatipoğlu bir açıklama yapmış ve şu ifadelere yer vermişti:

“Dostlar çok soran oldu. Hocamızın rahatsızlığı Covid-19 olup olmadığı belli olmadığı için kesin bir şey söylemiyoruz. Yayılan şeylere itibar etmeyiniz. Hocamız Allah’a binlerce kez hamd olsun ki iyiler. Sadece sizlerden daha iyi olması için dua bekliyoruz. Selam ve dua ile..”

NEGATİF ÇIKTI DEMİŞTİ

Ünlü ilahiyatçının asistanı ortaya atılan söylentiler üzerine açıklama yaptı ve şu ifadeleri kullandı:

“Nihat Hoca’nın ciğerlerinde bir sorun vardı. Korona şüphesiyle test yapıldı. Yapılan testte Nihat Hoca’nın testi negatif çıktı. Kendisi şu anda evinde. Önümüzdeki günlerde bir test daha yapılacak. Kendisi sevenlerinin duasını bekliyor.”

“KORONA TANISI İLE TEDAVİ GÖRÜYORUM”

Nihat Hatipoğlu’nun rahatsızlığı ile ilgili haberlerin duyulması sonrasında sosyal medyada on binden fazla paylaşım yapıldı. #NihatHatipoğlu etiketi kısa sürede Twitter’da gündem oldu. Nihat Hatipoğlu kişisel Twitter hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı. Hatipoğlu, “Sevgili dostlar. Korona tanısı ile tedavi görüyorum. Evimde tedavi oluyorum.Sıkıntılı bir durum yok hamd olsun. Allah bana ve tedavi gören bütün hastalara şifa versin. Arayan, dua eden bütün dostlara teşekkür ederim. Allah hepinizi korusun.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler