Gündem

Ünlü piyanist Selçuk Gündemir hayatını kaybetti!

Türkiye’nin ünlü piyanistlerinden olan Selçuk Gündemir hayatını kaybetti. Fazıl Say’ın da hocası olan Güldemir’in ölümü sevenlerini yasa boğdu.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nın emekli öğretim üyesi Prof. Selçuk Nisa Gündemir ‘in bu sabah hayatını kaybettiği öğrenildi. Urla’da bir huzur evinde kalan Gündemir’in cenaze töreni, Sağlık Bakanlığı’nın aldığı tedbirler uyarınca yapılmayacağı öğrenildi. Gündemir dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say’ın da hocalığını yapmıştı.

Fazıl Say’ın Selçuk Gündemir paylaşımı

Fazıl Say ünlü piyanistin ölümü hakkında sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: “Sevgili Selçuk Gündemir hocamız, çok değerli piyanist ve nice piyanistin hocası, kaldığı bakımevinde bu sabah vefat etti, başımız sağolsun, nurlar içinde yatsın, 14 yıl önce giden eşi, hocam Kamuran beyin yanındadır şimdi,tekrar kavuştular.. Tüm sanat camiasının başı sağolsun.”

Selçuk Gündemir’in kendisi gibi piyanist ve piyona hocası olan eşi Prof. Kâmuran Gündemir de 2006 yılında vefat etmişti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir