Gündem

Ünlü Türk doktordan corona virüsü açıklaması: Aşı çare olmayacak!

Dünyaca ünlü Türk Doktor Mehmet Öz corna virüsü hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Corona virüsü salgınına Türkiye’de herkesin yakalanacağını dile getiren Doktor Öz aşının bulunsa bile çare olmayacağını ifade etti.

Kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, ülkemizi ve dünyayı tesiri altına alan corona virüsü salgını için açıklamalarda bulundu. Doktor Öz corona virüs için, “hepimiz bu virüse yakalanacağız. Hatta belki birçoğumuz yakalandı bile ama fark etmedi.” İfadelerini kullandı. Virüse ne kadar geç yakalanılırsa o kadar iyi olduğunu dile getiren Öz, “Kendinizi karantinaya alın. Virüsle en geç temas edenler en şanslıları olacak. Hijyen. Olabildiğince temizliğe dikkat edin” dedi.

Spor yapın ve sağlıklı beslenin

Corona virüsüne karşı yapılabilecek en iyi şeyin bağışıklığı güçlendirmek olduğunu söyleyen Öz, spor yapma ve sağlıklı beslenme önerilerinde bulundu. Özellikle meyve sebzeler ile daha spesifik şeyler, mesela sarımsak, yoğurt, kefir, yeşil çay gibi gıdaları tüketmenin faydalı olduğunu bildiren ünlü kalp doktoru c vitamini, çinko, beta glukanlar (1.3 ve 1.6) ve kara mürver ekstresi önerisinde bulundu.

Aşı tam koruma sağlamaz

Doktor Öz virüse karşı aşının çare olmayacağını söylediği açıklamasında, “Aşısı bulunsa bile mutasyona her uğradığında aşı işlevini kaybedecek. Grip aşıları da öyledir. Sizi sadece geçmiş senelerin grip virüslerinden korur. Yenilerinden değil. Yani tam koruma sağlamaz. Tam koruma her zaman için bağışıklık sisteminizdir” dedi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir