Gündem

Uyarılar Peş Peşe Geliyor ! Bu İllerde Şiddetli Yağış Olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada Türkiye'nin yağışlı havanın etkisine gireceği belirtilerek yağışların çeşitli illerde etkili olacağı vurgulandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada yağış alan yerlerde sıcaklıkların 2 ila 4 derece düşeceği vurgulandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey kesimleri ile Doğu Akdeniz’in parçalı bulutlu, gece saatlerinde Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinde Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesiminde yerel olarak kuvvetli olması (21-50 kg/m2) bekleniyor.

Hava sıcaklığının ülkemizin kuzey kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle batı ve kuzeybatı, kuzeybatı kesimlerde kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, akşam saatlerinden sonra Marmara’nın kuzey ve batısında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

Kuvvetli yağış uyarısı

Yağışların, gece saatlerinde Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesiminde yerel olarak kuvvetli olması (21-50 kg/m2) beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, vb) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

Bazı illerimizde hava durumu

İSTANBUL °C, 28°C
Parçalı bulutlu

ANKARA °C, 31°C
Az bulutlu ve açık

İZMİR °C, 31°C
Az bulutlu

ANTALYA °C, 32°C
Az bulutlu ve açık

ZONGULDAK °C, 25°C
Parçalı ve az bulutlu

TRABZON °C, 27°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ERZURUM °C, 29°C
Az bulutlu ve açık

DİYARBAKIR °C, 35°C
Az bulutlu ve açık

İlgili Makaleler