Gündem

Uygulama şirketi açıkladı: Bunu ispatlayana 1 milyon dolar ödenecek!

Tüm dünya corona virüsü ile mücadele ederken ve birçok şirket üretimi durdurma noktasına taşımışken, teknoloji şirketleri hız kesmeden çalışmaya devam ediyor. Covid-19 salgını nedeniyle evlerine kapanan insanlar interneti ve internet uygulamalarını daha çok kullanmaya başladılar. Özellikle son dönemlerde HouseParty uygulama oldukça popülerlik kazandı. Kişisel bilgileri hacklediği iddia edilen uygulama, güvenlik açığını ispatlayana 1 milyon dolar ödeneceğini açıkladı.

Binlerce kişinin ölümüne neden olan corona virüsü salgını nedeniyle neredeyse tüm dünya evlerine kapandı. Telefonları ve internet ile daha çok ilgilenmeye başlayan insanlar arasında, HouseParty uygulaması popülerlik kazanmaya başlandı. Ancak uygulama Netflix, Spotify gibi uygulamalardaki kişisel verileri hacklemekle suçlandı.

Şirket iddiaları yalanları

Kullanıcılara aynı anda çoklu oyun ve görüntülü konuşma imkanı tanıyan Houseparty uygulamasının bağlı olduğu Epic Games şirketi bu iddiaları yalanladı. Şirket güvenlik açığını ispatlayanlara 1 milyon verileceğini açıkladı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir