Uyuşturucu İhbarı Yapana 500 Bin Lira Ödül Verilecek !

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Kararı yayımlandı. Bu karara göre Uyuşturucu satıcısı veya kullanıcısını ihbar edene ikramiye düzenlemesi yapılacak. Bu bağlamda ihbar edene 500 bin lira ödül verilecek.

Uyuşturucu ihbarı yapana 500 bin lira ödül verilecek. Konu hakkında Resmi Gazete’de bir Cumhurbaşkanlığı Kararı yayımlandı ve bu karar kapsamında uyuşturucu ve uyuşturucu madde elde etmek amacıyla ekilen bitki yakalamalarında ihbarcıya ödenecek ikramiye tutarları yeniden belirlendi.

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Uyuşturucu ihbar edenlere ilişkin örgütlü suçlarda 500 bin, bireysel suçlarda ise 2 bin 400 veya bin 600 lira ikramiye ödenecek. Buna göre: 1 kilogram eroin ve kokainin sahipli yakalamadaki sabit ikramiye rakamı 60 bin, sahipsiz yakalamadaki sabit ikramiye rakamı 12 bin lira olarak belirlendi.

Baz morfinde, sahipli yakalamalarda kilogram başına 36 bin, sahipsiz yakalamalarda 7 bin 200 lira ikramiye verilmesi kararlaştırıldı. Bu ikramiye rakamları, kilogram başına esrarda 15 bin ve 3 bin, afyonda 5 bin ve bin, hatta 15 bin ve 3 bin ikramiye verilecek.

Uyuşturucu Maddelerin Murakabesi Hakkında Kanun kapsamına alınmış sentetiklerde 120 bin ve 24 bin, kanun kapsamında yer alan diğer maddelerde 5 bin ve bin lira oldu.

Kenevir bitkisinde ise 10 metrekare başına sahipli yakalamalarda 150, sahipsiz yakalamalarda 30 lira verilecek.

Uyuşturucu İhbarına İkramiye
Uyuşturucu İhbarına İkramiye

500 BİN LİRA İKRAMİYE VERİLECEK

Konu ile ilgili olarak uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticaretine ilişkin örgütlü suçlarda, kabul edilen her bir iddianame başına 500 bin lira ödül berilecek. Ayrıca kararda ikarmiyelere uygulanacak olan birim miktar üst sınırı da belirlendi.

Bu üst sınır eroin ve kokainde 8, baz morfinde 14, esrarda 32, afyonda 96, Uyuşturucu Maddelerin Murakabesi Hakkında Kanun kapsamına alınmış sentetiklerde 4 kilogram, kenevirde ise 32 bin metrekare olarak belirlendi.

HER İDDİANAMEYE 2 BİN 400 LİRA

Cumhurbaşkanlığı Kararı kapsamında her iddianame başına 2 bin 400 veya bin 600 lira ikramiye verilecek.

Bunun yanı sıra 50 gram eroin ve kokain, 200 gram esrar, 600 gram afyon, 25 gram sentetik  için 2 bin 400 lira ikramiye verilecek.

Cumhurbaşkanlığı Kararı İçin TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir