Gündem

TRT EBA Uzaktan eğitimde dersi kaçıran öğrenciler için tekrar dersleri ne zaman? İşte cevabı!

Corona virüsü nedeniyle okulları kapatılan öğrenciler bugün uzaktan eğitime başladı. 1 haftalık tatilden sonra ilk dersleri kaçıran öğrenciler tarafından tekrarların ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. İşte EBA TV ve TRT üzerinden işlenen derslerin tekrar saatleri…

Türkiye’de corona virüsü vakalarının tespitinin ardından tedbir amaçlı olarak okullar kapatıldı. İki haftalık verildiği söylenen arada öğrenciler ilk hafta tatil yaptılar. Bugün ise uzaktan eğitime başlandı. TRT üzerinden işlenen derslerin ilki Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından verildi. İlkokul, ortaokul ve lisede dersler sınıflara bağlı olarak farklı saatlerde işlendi. Ancak bazı öğrenciler yeni sistemdeki ilk dersleri kaçırdılar. Bu sebeple tekrar derslerinin ne zaman yapılacağı merak konusu oldu.

Tekrar dersleri saat kaçta?

Derslerin işlendiği TRT-EBA TV ve “eba.gov.tr” üzerinden ders saatleri ve ders programları bildirildi. Dersi kaçıran öğrenciler için ders anlatımlarının gün içerisinde bir veya iki kez tekrar edileceği duyuruldu. İlkokul ve orta okul için tekrar derslerinin 13:30 ve 8:00 ile 18:00 ve 22:30 saatlerinde yapılacağı, lise için ise 15:00 ve 21:00 saatlerinde yapılacağı açıklandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir