EğitimGündem

Uzaktan Evden Eğitimin Web Adresi eba.gov.tr

Bilindiği gibi corona virüsü tedbirleri kapsamında okullar tatil edilmişti. Bakan Selçuk yeni gelişmeleri de duyurdu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bütün okulların 2 hafta süreyle tatil edilmesiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk açıklamalarında öğrenciler, öğretmenler ve velilerin sağlığı için ülke genelindeki bütün okulların 16 Mart Pazartesi’den itibaren 30 Mart Pazartesi’ne kadar 2 hafta süreyle tatil edildiğini ifade etti.

Bakan Selçuk’un Açıklamaları

Konu ile ilgili olarak Bakan Selçuk açıklamalarında “Bu mesele bir tatil meselesi değil. Küresel ölçekli bir probleme karşı alınması gereken tedbirlerle ilgili bir konu bu.” ifadelerine yer verdi.

Uzaktan Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uzaktan eğitim hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Bakan Selçuk bu konu hakkında şöyle konuştu:

Gün boyunca yayın olacak, yayınların hangi saati hangi sınıf seviyesindeki öğrenciler için belirlendi.

Bizim tedbir olarak gördüğümüz eğitim içerikleri “eba.gov.tr” den her türlü ayrıntısıyla görülebilir. Ayrıca 444 0 632 no’lu telefonumuzdan da yine 24 saat erişip eğitimle ilgili, bu konularla ilgili her türlü sorularını sorabilirler.

Ayrıntılar geldikçe okuyucularımızla paylaşacağız…

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir